Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Vaną

Pigūs skrydžiai į Vaną

Vanas yra miestas Turkijos rytuose. Jo krantus skalauja didžiulis, to paties pavadinimo ežeras. Vanas dėl nuostabaus kraštovaizdžio jau nuo seno vadintas „Rytų perlu“. Sena armėnų patarlė byloja: „Vanas šiame pasaulyje, rojus kitame“. Iš tiesų, sūrius Van Denizi („Vano jūros“) krantus apjuosę didingi kalnai ir kukli laukinė gamta it magnetas traukia ramybės ieškotojus jau nuo Bizantijos imperijos laikų. Neramią istoriją ir gamtos stichijų negailestingumą (2011 Vano senamiestį suniokojo žemės drebėjimai) išgyvenęs miestas vis dar yra idiliškas prieglobstis. Domina pigūs skrydžiai į Vaną? Nebeabejokite!

Reikalingi dokumentai vykstant į Vaną

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Turkiją turistiniais tikslais iki 90 dienų, viza nėra reikalinga. Vis dėlto, asmens tapatybės kortelės neužteks – reikės paso, galiojančio 6 mėnesius po paskutinės vizito Turkijoje dienos.

Kada lankyti Vaną

Vane vyrauja žemyninis klimatas – šiltos, sausos vasaros ir šaltos, snieguotos žiemos. Daugiausia lietaus čia iškrenta pavasarį ir rudenį. Dėl vasarų, kurios, palyginus su didžiaisiais Turkijos kurortais, yra gana švelnios, Vaną lankyti rekomenduojame nuo gegužės iki rugsėjo.

Lankytinos vietos Vane

Lankydamiesi Vane, turite būtinai aplankyti Vano ežerą – didžiausią uždarą vandens telkinį visame Anatolijos pusiasalyje. Didingų kalnų ir laukinės gamtos apsupto ežero vaizdai iš tiesų gniaužia kvapą. Vano pilis ir tvirtovė, stovinti ant 100 metrų aukščio stataus kranto prie ežero pakrantės, taip pat vertos jūsų dėmesio. IX a. pr. Kr. statyta pilis mena dar Urartu karalystės laikus. Vano ežero saloje stūkso restauruota, įspūdinga senovinė armėnų bažnyčia Ahtamar – į ją galima nuplaukti nedidelėmis valtelėmis iš Gevas miestelio. Netoliese esančioje saloje ilgus amžius vis dar skaičiuoja Arter vienuolynas. Keli kilometrai į vakarus nuo Vano įsikūręs senasis Tuşpa kadaise buvo Urartu karalystės sostinė.

Ko paragauti Vane?

Kalbant kulinariniais terminais, kai kurie Turkijos miestai yra žymūs dėl įtakingos kebabų kultūros ar kitokių tradicinių patiekalų. Savo ruožtu, Vanas pasižymi ypač išvystyta pusryčių kultūra. Visas miestas yra žinomas dėl kahvaltı salonu – pusryčių salių, kuriose už 10–25 TL (1,5–4 eurus) gausite fantastiškus, sočius pusryčius. Į juos paprastai įeina vietiniai sūriai, medus, neribotas kiekis arbatos ir kiti skanumynai.

Vasaros rytais Eski Sümerbank Sokak gatvėje (dar vadinamoje tiesiog „pusryčių gatve“) tiekiami otlu peynir – sūris su pikantiškais žalumynais, beyaz peynir – švelnus geltonas sūris, kalnų aukštumose surinktas medus, alyvuogės, sviestas, pomidorai ir sucuklu yumurta – omletas su dešrelėmis.

Beje, 2014 birželį, beveik 52 tūkst. vietinių gyventojų vienu metu pusryčiavo Vano pilyje ir pelnė Guinness pasaulio rekordą!

Populiarūs viešbučiai Vane

Viešbučiai Vane džiugina puikiomis sąlygomis ir prieinama kaina. Doubletree by Hilton Van, įsikūręs vos keli žingsniai nuo Vano ežero, siūlo stilingai įrengtus, erdvius kambarius su puikiu vaizdu pro langus. Viešbutyje veikia spa centras su pirtimis, baseinu ir kitomis procedūromis, o viešbučio restoranas tiekia puikų vietinį maistą. Nakvynės kaina – nuo 55 eurų dviems. Norintiems sutaupyti, siūlome Van Backpackers Hostel – puiki lokacija ir tvarkingi kambariai su būtinais patogumais. Vos nuo 18 eurų dviems. Erdvią terasą, restoraną, barą, puikią bendrą svetainę ir kalnų vaizdus pro langą siūlo RÖNESANS LİFE HOTEL. Jis ypač patiks šeimoms – viešbutyje yra specialūs triviečiai ir keturviečiai kambariai, atvykstantiems su vaikais. Nakvynės kaina – nuo 65 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Vaną

Oro uostai: Van Ferit Melen oro uostas (7 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai vykdomi tik iš kitų Turkijos miestų.

Laiko juosta: ta pati, kaip ir Lietuvoje – nereikės pasukti laikrodžio.

Valiuta: turkiška lira (TRY / TL)

Gyventojų skaičius: 367,419

Viešasis transportas Vane

Vanas yra nedidelis miestas, tad beveik visą jį galima apeiti pėsčiomis. Tačiau jei pritrūksite nuotykių, siūlome pasivažinėti visoje Turkijoje populiariais mikroautobusais, vadinamaisiais dolmuş, kuriais paprastai naudojasi ir vietiniai. Bilietai kainuoja nuo 1,50 iki 2,50 TL (t. y. iki 0,40 eur).

Dolmuş vyksta ir į kaimyninius miestus Gevaş ir Akdamar (kelionė apie 45 minutes, kaina 6 TL).

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai