Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Trabzoną

Pigūs skrydžiai į Trabzoną

Trabzonas yra miestas šiaurės rytų Turkijoje, kurio krantus skalauja Juodoji jūra. Dažnai jis vadinamas „sultonų miestu“, nes jame gimė garsusis osmanų sultonas Suleiman Didysis. Tačiau kur kas svarbesnis miesto istorinis ir kultūrinis palikimas yra tai, kad pro jį ėjo istorinis Šilko kelias, lėmęs spalvingą Trabzono istoriją bei dar įvairesnę jo populiaciją. Čia viduramžiais susitikdavo Persijos, Kaukazo, Venecijos ir kitų Eurazijos kampelių pirkliai, o gyvenimas virte virė. Dar ir dabar miestas yra svarbus Juodosios jūros uostas. Trabzono dvasioje iki šiol jaučiama inteligentiška, išskirtinė dvasia. Jeigu jau svajojate apie kelionę, pigūs skrydžiai į Trabzoną bus puiki jos pradžia.

Reikalingi dokumentai vykstant į Trabzoną

Lietuvos Respublikos piliečiams, Turkijoje keliaujantiems ne ilgiau nei 90 dienų turistiniais tikslais, vizos nėra reikalingos. Tačiau prireiks paso, kurio galiojimas turi būti bent 6 mėnesiai nuo kelionės pabaigos datos.

Kada lankyti Trabzoną

Trabzone vyrauja Juodosios jūros pakrantėms būdingas drėgnas subtropinis klimatas. Vasaros yra šiltos ir drėgnos, vidutinė temperatūra rugpjūtį yra 26.7 °C. Žiemos vėsios, lietingos, vidutiniškai žemiausia temperatūra yra 5 °C. Šiame mieste patiks tiems, kurie nemėgsta didelių karščių. Jame lankytis rekomenduojame nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio.

Lankytinos vietos Trabzone

Trabzone jūsų laukia istorinės lankytinos vietos, sužadinsiančios smalsumą. Nuvykite į Ayasofya Müzesi – kvapą gniaužiančią Bizantijos laikus menančią bažnyčią, kuri yra neabejotinai svarbiausias miesto traukos centras. Atatürk Köşkü yra XIX a. pabaigoje graikų prekeivio pastatyta vila. 1924-ais ir 1937-ais metais joje buvo apsistojęs žymusis pirmasis Turkijos prezidentas Mustafa Kemal Atatürk, todėl viloje iki šiol lankytojams prieinami senoviško dizaino kambariai-monumentai. Nedidelis Boztepe parkas ir sodas įsikūręs ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai miesto vaizdai. Miesto centre esantis Trabzono muziejus eksponuoja įvairius regiono istorijos artefaktus, įskaitant puikią Bizantijos imperijos kolekciją. Būtinai nuvykite ir į Trabzon Bazaar District, kuriame verda tikrasis miesto gyvenimas. Nors Trabzono pilies griuvėsiai dabar pakliūna į karinę zoną, neprieinamą pašaliniams lankytojams, jie matomi dar iš tolo.

Ko paragauti Trabzone?

Vietinė Trabzono virtuvė yra ypač spalvinga – ne veltui šis miestas ir jo regionas laikomas kultūriniu katilu. Lankydamiesi mieste būtinai paragaukite köfte – aštraus avienos mėsos apkepo, Karadeniz pidesi – pita duonos laivelių su malta jautiena, sūriu ir kiaušiniais, kuymak – turkiško fondiu iš kukurūzų miltų, šviežio sviesto ir sūrio, Vakfıkebir ekmeği – kaimiškos duonos (kartais kepalas sveria net 7 kg!) ir kara lahana çorbası – pupelių ir kopūstų sriubos.

Trabzone taip pat rasite daugybę patiekalų su hamsi (europiniais ančiuviais), nors dažniausiai hamsi tiekiami patys vieni, kepti ar kitaip paruošti. Trabzonietiška pide (pica) yra miesto pasididžiavimas dėl jos ypatingo skonio. Nenustebkite – ji ruošiama su sūriu ir kiaušiniais!

Populiarūs viešbučiai Trabzone

Kaip ir priklauso sultonų miestui, Trabzono viešbučiai svečius vilioja patogumais ir prabanga. Viešbutyje Uzer Otel kambariai turi ne tik visus būtinus patogumus, bet ir šaldytuvą su virduliu asmeniniam naudojimuisi, o už lango atsiveria sodo vaizdai. Nakvynės kaina dviems su bufetiniais pusryčiais – nuo 85 eurų. Real King Suite Hotel labiausiai patiks keliaujantiems į Trabzoną su tikslu patirti sultoniškąją prabangą, kai kuriems keliančią šypseną. Nakvynės kaina nuo 80 eurų dviems. Na, o ieškantiems paprastesnio nakvynės varianto siūlome Azra Suite Otel paslaugas – visi būtini patogumai ir jūros vaizdas už lango. Nuo 45 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Trabzoną

Oro uostai: Trabzon oro uostas (6 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai ir Frankfurto, Kelno, Vienos, Ankaros, Stambulo ir kt.

Laiko juosta: tokia pati, kaip Lietuvoje – nereikės sukti laikrodžio

Valiuta: turkiška lira (TRY / TL)

Gyventojų skaičius: 312,060

Viešasis transportas Trabzone

Trabzone nėra metro ar tramvajų, tačiau po siauras, besirangančias miesto gatveles šmirinėja visos Turkijos miestuose populiarūs dolmuş mikroautobusai. Jų bilietai Trabzone kainuoja apie 2,50 liros (maždaug 0,40 eur) – labai nedidelė kaina už smagų nuotykį. Jeigu, vis dėlto, kelionė su dolmuş šiek tiek gąsdina, Trabzone veikia puikūs taksi. Bet kuriuo atveju, pasikonsultavę su savo viešbučio darbuotojais rasite tinkamiausią transporto sprendimą.

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai