Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Dalamaną

Pigūs skrydžiai į Dalamaną

Dalamanas yra apygarda pietvakarių Turkijoje, Mugla provincijoje. Nusileidus Dalamano oro uoste, tokie populiarūs kurortai kaip Marmaris, Fethiye, Koycegiz ir kiti yra beveik ranka pasiekiami – sau labiausiai patinkantį miestelį išsirinks kiekvienas. Jeigu domina pigūs skrydžiai į Dalamaną – skaitykite toliau!

Reikalingi dokumentai vykstant į Dalamaną

Į Turkiją ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui ir turistiniais tikslais keliaujantiems LR piliečiams vizos nereikalingos. Vis dėlto, atkreipkite dėmesį, kad asmens tapatybės kortelės neužteks – būtina turėti bent 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos galiojantį pasą.

Kada lankyti Dalamano apylinkes

Dalamano apygardoje vyrauja karštas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros ilgos, sausos ir karštos, o žiemos trumpos ir vis tiek gana šiltos. Apskritai, Dalamanas yra ypač saulėta vieta, o birželį ir liepą saulės netemdo nei debesėlis. Būtent Dalamane pažymėtas aukščiausios temperatūros Turkijoje rekordas – 48,5 ˚C. Nemėgstantiems karščio, siūlome Dalamaną aplenkti vasaros mėnesiais – kur kas malonesnis oras čia vyrauja vėlyvą pavasarį ir ankstyvą rudenį.

Lankytinos vietos Dalamano apylinkėse

Kompaktiškoje Dalamano apygardoje gausu dėmesio vertų lankytinų vietų. Marmaryje nueikite į miesto pilį, pastatytą XVI amžiuje, ir joje esantį Marmario istorijos muziejų, kuriame eksponuojami istoriniai ir archeologiniai artefaktai. Dėmesio vertas ir Marmario senamiestis su jo senaisiais pastatais bei zen stiliaus Jinan sodu ramybės ieškotojams. Netoli miesto, vadinamojoje „rojaus saloje“ Cennet Adası yra Nimara ola, kuri dar nuo graikų laikų yra svarbi religinė vieta. Manoma, kad čia Apolonui ir Artemidei melstasi dar prieš 12 tūkst. metų!

Fethiye mieste užsukite į miesto muziejų, kurio ekspozicija sutelkta į senovės gyvenviečių artefaktus. Fethiye miestas taip pat gausiai lankomas dėl Çalış paplūdimio, kuriame filmuotas Džeimso Bondo „Skyfall“. Vis dėlto, žinomiausias Fethiye monumentas yra Amyntas kapas – prieš mūsų erą į akmens uolą išraižytas šventyklos fasadas.

Koycegiz miestelis Dalamano apygardoje labiausiai lankomas dėl nuostabios gamtos. Nepraleiskite progos aplankyti nuostabųjį Koycegiz krioklį, kuris kaip niekas kitas puikiai atgaivins karštą vasaros dieną ir Koycegiz gamtos rezervato parką, įkurtą ant ežero kranto.

Ko paragauti Dalamano apylinkėse?

Pietaudami Dalamano apygardoje atkreipkite dėmesį, kad turkai niekada nevalgo vieni ir paskubomis neužkandžiauja – maistu jie mėgaujasi kartu su šeima. Galbūt ir jūsų kelionė bus įdomesnė, jeigu pusryčius, pietus ir vakarienę Dalamane valgysite be jokių dėmesį blaškančių aplinkybių – televizorių, telefonų ir pan. Čia, kaip ir didžiojoje Turkijos dalyje, pusryčiams valgoma duona, sūris, alyvuogės ir arbata. Populiarūs mezes (pirmieji patiekalai), kurių privalote paragauti, yra vis labiau populiarėjantis humusas, dolma – moliūgai ar baklažanai, įdaryti ryžiais su mėsa, Börek – ploni tešlos sluoksniai, įdaryti mėsa, sūriu ir daržovėmis, bei cacik – agurkas su jogurtu, džiovinta mėta ir alyvuogių aliejumi.

Populiarūs viešbučiai Dalamano apylinkėse

Dalamano apygardos viešbučiai keliautojus džiugina visais patogumais, o kaina – tikrai prieinama. Marmario miestelyje įsikūręs Sunway Hotel siūlo kambarius su visais būtinais patogumais, taip pat lauko baseiną, bendrą svetainę, sodą ir puikią terasą. Atvykstantiems su vaikais patiks viešbučio teritorijoje įkurta vaikų žaidimų aikštelė. Nakvynės su pusryčiais kaina nuo 55 eurų dviems. Tame pačiame miestelyje esantis Asli Hotel labiausiai įtinka keliaujančių porų skoniui – viešbutis siūlo ne tik lauko baseiną su baru, bet ir jūros, kurią pėsčiomis pasieksite per porą minučių, vaizdus pro balkoną. Nakties kaina su pusryčiais – nuo 60 eurų dviems žmonėms. Infinity Exclusive City Hotel įsikūręs Fethiye miestelio centre ir yra kelios minutės kelio pėsčiomis nuo paplūdimio, todėl labiausiai patiks atvykstantiems pasidžiaugti jūra. Viešbutyje ypač giriami pusryčiai – nakvynės kaina su jais yra nuo 75 eurų dviems už naktį. Na, o Kaunos Hotel Koycegiz viešbutis miestelyje labiausiai patiks ramybės ieškotojams – moderniai įrengtas, patogus kambarys su vaizdu į kalnus arba ežerą vos nuo 35 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Dalamano apylinkes

Oro uostai: Dalamano oro uostas, aptarnaujantis skrendančius į visą Dalamano apygardą (5 km nuo Dalaman miestelio). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai su Turkish Airlines, Onur Air, Pegasus Airlines daugiausia iš didesnių Turkijos miestų.

Laiko juosta: ta pati, kaip Lietuvoje.

Valiuta: turkiška lira (TRY / TL)

Gyventojų skaičius: 34,839 Dalaman apygardoje, 967,487 visoje Mugla provincijoje.

Viešasis transportas Dalamano apylinkėse

Dalamano apygardos miestai ir miesteliai nėra dideli, todėl juose dažniausiai pasikliaujama nuosavu arba nuomotu transportu. Vis dėlto, kaip ir visoje Turkijoje, čia taip pat važinėja turkiškieji dolmuş mikroautobusai. Kur kas labiau nei nuvykimas iš taško A į tašką B dėmesio verta pati kelionė. Dolmuş bilietai kainuoja nuo 1,50 iki 2,50 TL (iki 0,40 eur) – juokingai maža kaina už autentišką nuotykį!

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai