Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Sanliurfą

Pigūs skrydžiai į Sanliurfą

Sanliurfa (Şanlıurfa, dar vadinama Urfa, anksčiau – Edessa) yra miestas pietryčių Turkijoje, svarbus piligrimystės centras. Anksčiau jis vadintas tiesiog Urfa, tačiau praeito amžiaus antroje pusėje prie miesto pavadinimo pridėtas Şanlı, reiškiantis „didingas“. Taip Urfa buvo pagerbta dėl rezistencijos turkų nepriklausomybės kare.

Atvykę į Sanliurfą pasijausite lyg laiko mašina nusikėlę į XVI amžių – pačia geriausia prasme. Vidurio Rytų atmosfera, geltono akmens pastatai, lenktų linijų arkos, gyvybingi turgūs ir kaitri saulė... Jeigu abejonių dėl kelionės kelia kitoniška kultūra – nusiraminkite. Vietiniai yra labai draugiški, užteks laikytis paprastų mandagumo taisyklių ir jausitės kaip namuose! Domina pigūs skrydžiai į Sanliurfą? Susipažinkite su šiuo egzotišku miestu ir pirmyn!

Reikalingi dokumentai vykstant į Sanliurfą

LR piliečiai, besiruošiantys į Turkiją vykti ne ilgiau nei 90-iai dienų ir tik turistiniais tikslais, neprivalo turėti vizų. Vis dėlto, atkreipkite dėmesį, kad būtina turėti pasą, kuris galioja bent 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos.

Kada lankyti Sanliurfą

Sanliurfoje vyrauja karštas Viduržemio klimatas, pasireiškiantis ypač sausomis ir karštomis vasaromis (temperatūra paprastai siekia iki 39 °C) bei vėsiomis, drėgnomis žiemomis. Temperatūra Sanliurfoje beveik niekada nekrenta žemiau nulio. Apsilankyti Sanliurfoje palankiausi yra ankstyvo rudens ir vėlyvo pavasario mėnesiai, kai temperatūra kur kas malonesnė.

Lankytinos vietos Sanliurfoje

Remiantis trijų didžiųjų pasaulio religijų (judaizmo, krikščionybės ir islamo) raštais, būtent Sanliurfoje gimė visoms trims religijoms svarbus asmuo – Abraomas. Sakoma, kad jis čia gyveno 1800 m. pr. Kristų. Dėl to mieste gausu senovės dvasia alsuojančių lankytinų vietų ir dėl to į jį plūsta piligrimai.

Susidomėję šio paslaptingo miesto istorija, būtinai aplankykite: IX pr. Kristų statytą Urfa pilį; didžiąją Urfos mečetę, statytą XII amžiuje krikščionių bažnyčios vietoje; senovinių miesto sienų griuvėsius; Osmanų imperijos laikais statytas turkiškas pirtis; Göbekli Tepe – seniausią pasaulyje žinomą šventyklą, siekiančią net 11,5 tūkst. metų prieš Kristų!

Būtinai nueikite ir į Sanliurfos bazaar – dažnas jų dar veikia Osmanų imperijoje statytose akmeninėse arkadose. Čia galėsite įsigyti autentiškų suvenyrų – nuo šilkinių skarų iki ranka gamintų aliuminių keptuvių.

Kelionė į Sanliurfą nebus baigta, jeigu nenuvyksite į Balıklı Göl – krikščionys, žydai ir musulmonai tiki, kad būtent šioje vietoje Nimrodas įmetė Abraomą į degančią ugnį. Tada Dievas liepsnas pavertė į vandenį, o degančias malkas – į žuvis. Žuvų tvenkinys tada ir pavadintas Balıklı Göl (liet. tvenkinys su žuvimis). Vos už 0,50 TL galite įsigyti dėžutę pašaro žuvims – tikima, kad jeigu jūsų mesto pašaro suvalgys viena iš retų baltųjų žuvų, jūsų noras greitai išsipildys!

Ko paragauti Sanliurfoje?

Sanliurfa, kaip istoriškai svarbus miestas, pasižymi unikalia virtuve, kuri lyg mozaika yra sudėliota iš įvairiausių miestą valdžiusių civilizacijų palikimo. Tradicinių vietinių patiekalų pavadinimai atliepia kurdų, arabų, armėnų, sirų ir turkų žodžius, o pats maistas yra gana aštrus. Sanliurfos virtuvėje kur kas dažniau nei paprastas karvės sviestas yra naudojamas lydytas avies sviestas Urfayağı. Sanliurfos patiekaluose dažnai naudojama aštrus raudonasis pipiras isot, o rūgštų skonį maistui suteikia nar eksisi – šviežiai spaustos granato sultys.

Sanliurfoje paragaukite urfa kebab – sultingo maltos jautienos ir avienos kebabo, kuris ne toks aštrus, palyginus su kaimyniniame Adana mieste tiekiamu Adana kebab. Smaližiams patiks baklava – sodraus skonio pyragėlis su smulkintų riešutų, sirupo ir medaus įdaru bei kanafeh – plonas pyragaitis, aplietas cukraus sirupu, tiekiamas su minkštu sūriu.

Populiarūs viešbučiai Sanliurfoje

Viešbučiai Sanliurfoje lepina turistus – jie ne tik yra pigūs, bet ir siūlo visus patogumus bei išties ypatingą, šiose vietovėse mėgstamą tradicinį interjerą. Palmyra Boutique Hotel svečius vilioja bendra svetaine, erdvia terasa, sodu ir autentišku dizainu. Kambariai turi visus būtinus patogumus, o Balikli Gol – vos už pusės kilometro. Nakvynės kaina dviems su pusryčiais – nuo 45 eurų. Sehrazat Konagi viešbutis mėgstamas šeimų, nes siūlo joms pritaikytus kambarius ir vaikų žaidimų aikštelę. Visi kambariai taip pat turi virtuves ir valgomąjį. Viešbutyje taip pat įrengta terasa deginimuisi, teikiamos automobilių nuomos paslaugos. Nakvynės kaina dviems su pusryčiais – nuo 65 eurų. Visus būtinus patogumus siūlo ir Yusuf Cavus Konagi, tačiau labiausiai keliautojus čia traukia nuostabus vaizdas į ežerą ir kalvas. Nakvynė – nuo 40 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Sanliurfą

Oro uostai: artimiausias – Şanlıurfa GAP oro uostas, 34 km nuo miesto centro. Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai vykdomi tik iš kitų Turkijos miestų.

Laiko juosta: ta pati, kaip ir Lietuvoje – laikrodžio sukti nereikia.

Valiuta: turkiška lira (TRY / TL)

Gyventojų skaičius: 2,031,425

Viešasis transportas Sanliurfoje

Sanliurfa yra turistams palankus miestas, nes jame beveik visos lankytinos vietos gali būti apeinamos pėsčiomis. Vis dėlto, prireikus pasinaudoti viešuoju transportu ar tiesiog užsinorėjus pagyventi kaip vietiniai, jums į pagalbą atvažiuos visoje Turkijoje populiarūs mikroautobusai, vadinamieji dolmuş. Kelionės kaina mini autobusiuku svyruoja nuo 1,50 iki 2,50 TL (iki 0,40 eur).

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai