Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Ankarą

Pigūs skrydžiai į Ankarą

Ankara yra Turkijos sostinė, gyventojų gausumu nusileidžianti tik istorinei imperinei sostinei Stambului. Ankara Turkijoje meiliai vadinama Turkijos širdimi – ir ne be reikalo. Ankara iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti tik kaip plačios betoninės džiunglės, tačiau iš tiesų tai gyvas, šiuolaikiškas miestas su gilia, tūkstančius metų siekiančia istorija ir keliautojams draugiška dvasia. Domina pigūs skrydžiai į Ankarą? Skaitykite toliau!

Reikalingi dokumentai vykstant į Ankarą

LR piliečiai, besiruošiantys į Ankarą vykti ne ilgiau nei 90 dienų ir tik turistiniais tikslais, neprivalo turėti vizų. Vis dėlto, atkreipkite dėmesį, jog būtina turėti pasą, kuris galiotų bent 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos.

Kada lankyti Ankarą

Ankaroje vyrauja karštas Viduržemio klimatas, kai kuriose klasifikacijose laikomas netgi stepių klimatas. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemos šaltos ir netgi šiek tiek snieguotos. Vasarą temperatūra kartais kyla net iki 40 laipsnių karščio. Nemėgstantiems karščių rekomenduojame Ankaroje apsilankyti rudeniop – rugsėjo ir spalio mėnesiai tam tiks puikiai.

Lankytinos vietos Ankaroje

Ankaros pilis ir tvirtovė yra bene svarbiausia lankytina vieta visame mieste. Tvirtovės statybą ant lavos atodangos pradėjo galai, baigė romėnai, o Bizantijos imperijos gyventojai ją dar ir restauravo, todėl tvirtovės architektūroje matomos senovės kultūrų įtakos. Susidomėję kitais istoriniais monumentais būtinai turite aplankyti romėnų teatrą, kurio liekanos skaičiuoja jau tūkstančius metų – sėdėjimo vietos yra vis dar atkasinėjamos! Nueikite pasigrožėti Augustus and Rome šventyklomis bei išlikusių romėniškų pirčių pastatais. Savo žinias dar papildykite nuvykę į Anadolu Medeniyetleri Müzesi (Anatolijos civilizacijų muziejų) bei Anıtkabir – pirmojo Turkijos prezidento mauzoliejų.

Ko paragauti Ankaroje?

Kalbant apie virtuvę, Ankara geriausiai žinoma dėl... kebabų! Tačiau neapsigaukite – dažnai jie čia ruošiami restoranuose kaip atidumo ir meistriškumo reikalaujantis patiekalas, serviruojami kartu su šviežiomis daržovėmis, dekoruoti žolelėmis.

Ankaroje taip pat turite paragauti Menemen – daržovių omleto, kurį vietiniai valgo pusryčiams. Neapsigaukite, šiame omlete didžiąją dalį patiekalo sudaro daržovės, o ne kiaušiniai. Menemen dažniausiai tiekiamas su šviežia duona. Nepraleiskite progos suvalgyti ir lahmajoun – ankariškos picos. Ankaros gyventojai labai mėgsta šią, svečiams kiek keistoką picą. Ji ruošiama ant ypač plono tešlos pado kepant maltą mėsą, pjaustytus pomidorus, saldžią papriką ir kitas daržoves. Paruošta pica yra labai lengva, dekoruojama šviežiais žalumynais.

Populiarūs viešbučiai Ankaroje

Ankaros viešbučiai lepina miesto svečius patogumais už ypač prieinamą kainą. Ankaros centre įsikūręs Hotel Cinnah siūlo skoningus kambarius su visais patogumais, įskaitant net kavos aparatą bei arbatą kambariuose. Registratūra veikia visą parą. Nakvynės kaina dviems su puikiais pusryčiais – nuo 30 eurų. Ankara Royal Hotel siūlo šviesius kambarius su ypač kokybiškomis lovomis, taip pat bufetinius pusryčius su turkiškais bei rytietiškais patiekalais, kuriuos galima valgyti ir viešbučio terasoje. Viešbutyje veikia ir spa centras, siūlantis įvairias procedūras, masažus ir druskų baseiną. Nepatikėsite, bet nakvynės kaina dviems šiame viešbutyje su pusryčiais – vos nuo 25 eurų! Prie Parlamento įsikūręs Grand Ankara Hotel Convention Center mėgstamas ne tik dėl prabangių kambarių (kai kurie iš jų turi net spa vonias), tačiau ir dėl vidinio baseino, terasos ir spa, siūlančio įvairias procedūras, masažus ir pirtis. Šiame viešbutyje būsite tikri, kad jumis visapusiškai pasirūpinta! Nakvynė dviems su pusryčiais – nuo 85 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Ankarą

Oro uostai: artimiausias – Ankara Esenboğa oro uostas, 28 km nuo miesto centro. Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai į Ankarą iš Berlyno, Vienos, Londono, Amsterdamo ir kt.

Laiko juosta: tokia pati, kaip Lietuvoje – laikrodžio pasukti nereikės!

Valiuta: turkiška lira (TRY/TL)

Gyventojų skaičius: 4,587,558 mieste, 5150,072 su priemiesčiais.

Viešasis transportas Ankaroje

Saulėtoje Turkijos sostinėje Ankaroje viešasis transportas išvystytas puikiai. Mieste veikia kompanijų Ankara Belediye Otobüsleri (EGO) ir Ankara Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) valdomi autobusai, dolmus mikroautobusai, metro ir priemiesčius aptarnaujantys traukiniai. EGO autobusų ir metro sistemose bilietai perkami naudojantis daugkartinėmis kortelėmis. Dviejų kelionių kaina – 3,50 TL, trijų – 5,25 TL, penkių – 8,75, dešimties – 17,50 TL. Viena kelionė gali trukti iki 45 minučių; persėdimai tarp autobusų ir metro galimi per tą laiką.

ÖHO autobusuose magnetinės kortelės negalioja, juose vienos kelionės kaina – 2,40 TL, bilietas įsigyjamas iš vairuotojo.

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai