Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Bodrumą

Pigūs skrydžiai į Bodrumą

Bodrumas yra uostamiestis pietvakarių Turkijoje, kurio krantus skalauja Viduržemio jūra. Nors sparčiai augantis Bodrumas įsikūręs legendinio Halicarnassus miesto teritorijoje, dabar jis vis dažniau laikomas Turkišku St. Tropezu. Akinančiai balti namai ir bene visada žydras dangus į Bodrumą sutraukia tiek ramybės ieškančius svajoklius, tiek aktyvesnius poilsiautojus. Čia puikiai dera tradicijos ir modernus gyvenimas. Pigūs skrydžiai į Bodrumą skamba puikiai? Nėra ko laukti!

Reikalingi dokumentai vykstant į Bodrumą

Lietuvos Respublikos piliečiai, keliaujantys į Turkiją ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui turistiniais tikslais, neprivalo turėti vizų. Vis dėlto, prireiks paso, kuris galioti turi bent pusę metų nuo kelionės pabaigos. 

Lankytinos vietos

Bodrumas ir jo apylinkės labiausiai žinomos kaip kurortai, tačiau jų nenuvertinkite – čia yra ir ką pamatyti. Turtinga istorija pasižymintis Bodrumas gali pasigirti ir nuostabiomis lankytinomis vietomis. Viena jų yra Bodrumo pilis, pastatyta 1402 metais. Pilyje dabar veikia puikus povandeninės archeologijos muziejus, tačiau pilį keliautojai lanko ir dėl istorinių aplinkybių – ji laikoma vienu geriausiai pasaulyje išlaikytu viduramžių monumentu.

Dar viena istorinė vieta – Bodrumo amfiteatras, baigtas statyti romėnų eros laikais. Dabar jis laikomas viena geriausiai išlaikytų senovinio Halikarnassus miesto vietų.

Vienas žaviausių Bodrumo pusiasalio vaizdų yra balti vėjo malūnai, dar iki XX a. aštunto dešimtmečio naudoti miltams malti. Septynis baltuosius malūnus rasite ant kalvos tarp Bodrumo miesto ir Gumbeto, pakeliui į Turgutreis.

Ko paragauti Bodrume?

Bodrume vyrauja idealus turkiškos ir graikiškos virtuvių mišinys. Maistas yra neriebus ir sveikas – nebent neatsispirsite dideliems kiekiams puikiosios turkiškos duonos ir saldiems Bodrumo desertams. Kelionė į Bodrumą privalo būti palydėta su boregi – gardaus tešlos ir sūrio kepinio, kabak cicegi dolmasi – kimštos cukinijos, kopoglu mazesi – rūkyto baklažano su jogurtu, turkiško blyno gozleme, turkiškos picos pide, taip pat kartaus apelsinų marmelado, Purslane salotų su jogurtu. Vietiniai Bodrume ir jo apylinkėse yra tikri gurmanai, todėl rasti gerų bufetų, restoranų ir kavinių yra visai nesunku.

Tiesa, dauguma tipinių bodrumietiškų patiekalų yra skirti mėsos mylėtojams, tačiau vegetarams ir veganams patiks šviežių daržovių patiekalų gausa. Jiems rekomenduojame užsukti į tokius restoranus kaip Vegan a la Turca, Komagene, Galiptos Muftak.

Kada lankyti Bodrumą

Bodrume vyrauja karštas Viduržemio klimatas – žiemą vidutinė temperatūra apie 15 °C, vasarą net apie 34 °C. Vasara, žinoma, yra pats populiariausias metas lankyti Bodrumą – gaivi jūra puikiai padeda susidraugauti su karščiais. Pavasaris ir ruduo Bodrume turistams patrauklūs dėl maloniai šiltų orų – pavasarį čia žydi medžiai ir gėlės, o ruduo dažnai dar primena vasarą, tik su kur kas mažesniais turistų srautais. Geriausias laikas apsilankyti Bodrume – nuo gegužės iki rugsėjo.

Populiarūs viešbučiai Bodrume

Bodrumo miesto ir apylinkės viešbučiai siūlo turkiškus patogumus, kurių kaina – ypač prieinama. Dragut Point South Hotel Turgutreis miestelyje (pusvalandis kelio nuo Bodrumo) siūlo „all-inclusive“ paslaugas – ne tik lauko baseiną, karališkas spa paslaugas ir visus patogumus kambariuose, tačiau ir pilną maitinimą. Kaina vos nuo 65 eurų dviems. Mer-Can Stroy Apart apartamentų viešbutis ypač patiks keliaujantiems didesnėse grupėse ar šeimose. Virtuvėlės su indaplovėmis, skalbimo mašinos padės greitai pasirūpinti savo poreikiais, o atsipalaiduoti galėsite privačiame viešbučio paplūdimyje. Kaina dviems – nuo 60 eurų už naktį. Dragut Point North Hotel patiks visiems, mėgstantiems iš tiesų atsipalaiduoti – privatus sodas ir paplūdimys, spa ir sveikatingumo centras, lauko baseinas ir į kainą įskaičiuoti trys valgiai per dieną. Ar gali būti geriau? Kaina – nuo 50 eurų dviems.

Etiketas ir bendravimo kultūra Bodrume

Bodrumo gyventojai yra žinomi dėl savo mandagumo, draugiškumo ir atvirumo. Atostogauti šiame mieste mėgsta italai, belgai, olandai – tie, kurie įpratę būti apsupti draugiškų žmonių.

Vietinių simpatijų nusipelnysite paminėję, kad žinote, jog Bodrume gimė „istorijos tėvas“ Herodotas. Turėkite omenyje, kad dauguma vietinių negali būti fotografuojami dėl religinių priežasčių. Nepamirškite nusiauti batų prieš įeidami į mečetę ar privačius namus; lankydamiesi religinėse vietose, apsirenkite kukliai – prisidenkite kelius, pečius, rankas.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Bodrumą

Oro uostai: Milas–Bodrum oro uostas (36 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Varšuvos, Londono. Kos tarptautinis oro uostas (60 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Varšuvos, Rygos, Londono, Berlyno ir kt.

Laiko juosta: tokia pati, kaip Lietuvoje

Valiuta: turkiška lira (TRY / TL)

Gyventojų skaičius: 36,401 

Viešasis transportas Bodrume

Bodrumas nėra didelis miestas, todėl dažniausiai pavyks apsieiti ir be transporto. Vis dėlto, kelionė visoje Turkijoje populiariais mikroautobusais dolmuş tikrai verta jūsų pinigų – juolab, kad bilietai juose kainuoja vos 1,50–2,50 liros (iki 0,40 eur). Dolmuş važiuoja nereguliariais tvarkaraščiais visą dieną, jų maršrutai yra skelbiami lentelėse už priekinio lango.

Be to, visoje Muğla savivaldybėje veikia autobusai, vežantys keleivius po visą Bodrumo pusiasalį.

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai