Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Izmirą

Pigūs skrydžiai į Izmirą

Izmiras yra trečias pagal dydį Turkijos miestas ir antras didžiausias Egėjo jūros pakrantėje po Atėnų. Izmiras keliautojus vilioja nenuginčijamu grožiu ir natūralumu – ne veltui jis žinomas kaip alyvuogių, figų ir vynuogių miestas, kuriame maistas ir gėrimai visada natūralūs, organiški ir švieži. Izmiras taip pat gali didžiuotis liberaliomis vertybėmis ir stipriu kultūriniu gyvenimu. O kur dar pasivaikščiojimai promenada jūros pakrante, besileidžiant saulei... Domina pigūs skrydžiai į Izmirą? Nebelaukite, kol išsipildys svajonė ir imkitės jos patys!

Reikalingi dokumentai vykstant į Izmirą

Vykdami į Izmirą turistiniais tikslais ir ne ilgiau nei 90-iai dienų, Lietuvos Respublikos piliečiai neprivalo turėti vizos. Vis dėlto, neužteks turėti asmens tapatybės kortelės – būtina turėti pasą, galiojantį bent pusę metų nuo paskutinės planuojamo vizito dienos.

Kada lankyti Izmirą

Izmire vyrauja Viduržemio jūros klimatas, pasireiškiantis ilgomis, karštomis ir sausomis vasaromis bei švelniomis, lietingomis žiemomis. Vasarą temperatūra kartais kyla net iki 40 °C, o žiemą retkarčiais pasiekia ir -5 °C, nors minusinės temperatūros labai retos. Turistai Izmirą ypač gausiai lanko liepą ir rugpjūtį, tačiau pats geriausias laikas vykti į Izmirą yra gegužė ir rugsėjis, kai atslūgsta karščiai ir turistų srautai.

Lankytinos vietos Izmire

Keliautojus į Izmirą traukia ir nuostabios lankytinos vietos. Keletas jų, kurias būtinai turite aplankyti:

  • Šv. Polikarpo bažnyčia – XVII a. pastatyta katalikų bažnyčia yra viena seniausių vis dar veikiančių katalikų šventyklų visame mieste.
  • Agora griuvėsiai – senovinė Smyrna, užgimusi IV a. pr. Kr., buvo sunaikinta žemės drebėjimo 178 m. pr. Kr., bet greitai po to atstatyta Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus. Ši Agora išlaikyta puikios kokybės dar nuo tų laikų.
  • İzmir Saat Kulesi bokšto laikrodis – vienas labiausiai išsiskiriančių Izmiro pajūrio elementų, kurio dizainą XX a. pr. sukūrė prancūzas Raymond Charles Père.
  • Kemeraltı turgus – labirintą primenantis turgus, menantis dar XVII a. Dabar čia vyrauja kaip niekada gyva atmosfera – parduotuvės, amatininkų dirbtuvės, restoranėliai, kavinės, sodeliai ir sinagogos. Būtinai užsukite čia išgerti puodelio turkiškos kavos!
  • İzmir istorijos ir meno muziejus – susidomėjusiems šio spalvingo miesto istorija ir menu labai rekomenduojame apsilankyti šiame muziejuje, kuriame eksponuojami įvairiausi vietinės istorijos artefaktai.

Ko paragauti Izmire?

Izmiro virtuvė yra spalvingas daugiakultūrinės miesto praeities atspindys – daugybė tradicinių patiekalų kilo iš Egėjo ir Viduržemio jūros regionų. Izmiro virtuvėje taip pat gausiai naudojamos daržovės, už tai atsakingos yra ypač derlingos regiono žemės. Izmire būtinai paragaukite tarhana sriubos iš fermentuoto sauso jogurto ir pomidorų, izmirietiškų köfte, sulu köfte ir keşkek – virtų kviečių ir mėsos kukulių, zerde – saldintų ryžių su prabangiuoju šafranu ir mücver, gaminamo iš cukinijos ir kiaušinių. Smaližiams patiks lokma – į lietuviškas spurgytes panašūs kepiniai, pamirkyti sirupe arba meduje.

Populiarūs viešbučiai Izmire

Nors Izmiras yra žymus turistinės traukos centras, tačiau viešbučiai čia siūlo puikias kainas ir visus patogumus. Viešbutyje Hilton Izmir erdvūs kambariai turi visus patogumus, puikų vaizdą pro langą (jūrą arba senamiestį – pasirinkimas jūsų), o visiems svečiams prieinamas šildomas vidinis baseinas, garinė pirtis, masažo paslaugos ir net sporto salės! Nakvynės kaina dviems – nuo 70 eur. Pajūry įsikūręs ir Park Inn by Radisson Izmir, siūlantis spalvingus ir stilingus kambarius, sporto centrą ir terasoje su vaizdu į jūrą tiekiamus pusryčius. Kaina dviems – nuo 60 eurų. Neapsigaukite – Izimre slepiasi ir ypač pigūs nakvynės variantai. Pavyzdžiui, Olimpiyat Hotel Izmir siūlo kambarius su visais būtinais patogumais vos nuo 15 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Izmirą

Oro uostai: Izmir Adan Menderes oro uostas (18 km nuo miesto centro). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Varšuvos, Londono, Gdansko ir kt.

Laiko juosta: tokia pati, kaip Lietuvoje – laikrodžio sukti neprireiks.

Valiuta: turkiška lira (TRY /TL)

Gyventojų skaičius: 2,947,000

Viešasis transportas Izmire

Izmire veikia autobusai, metro ir netgi keltai. Visuose juose galioja dviejų tipų bilietai: vienkartinis bilietas 3-5 (Üç-Beş), kurio kaina, priklausomai nuo keliaujamo atstumo, yra nuo 7 iki 14 lirų. Turistams kur kas patogesni yra vadinamieji „miesto bilietai“ (Kent Kart) – sumokėjus šešių lirų depozitą, kortelę galima pasipildyti norima suma. Viena kelionė atsieis po 2,60 liros. Izmire, kaip ir daugelyje kitų Turkijos miestų, taip pat veikia mikroautobusai, vadinamieji dolmuş, kurių bilietų kaina svyruoja iki 3 lirų – tačiau nesitikėkite greitai perprasti dolmuş sistemos, nes jais važinėjasi beveik tik vietiniai!

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai