Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Saint Moritz

Pigūs skrydžiai į Saint Moritz

Sankt Moricas (angl. St. Moritz) yra Alpių kurortas Šveicarijoje. Kalnais apjuostas miestelis ne veltui it magnetas traukia garsenybes, kilminguosius ir kitus pasiturinčius keliautojus jau nuo XIX amžiaus. Sankt Morico mineralinio vandens šaltiniai kadaise laikyti stebuklingais, jame du kartus vyko žiemos Olimpinės žaidynės ir jis du kartus paminėtas Džeimso Bondo filmuose. Smalsu, ką čia veikė Coco Chanel ir John Lennon? Atvykite ir pamatysite savo akimis. Pigūs skrydžiai į Sankt Moricą – jūsų bilietas į garsenybių numylėtą žiemos karalystę!

Kodėl verta vykti į Sankt Moricą

XVI amžiuje popiežius Leonas X žadėjo visišką išrišimą nuo nuodėmių tiems, kurie atsigers Sankt Morico šaltinių vandens. Jau nuo tada miestelis tapo svarbiu piligrimų susirinkimo tašku. Miestelio likimas visiškai pasikeitė 1864 metais, kai Caspar Badrutt, pirmojo miesto viešbučio Badrutt‘s Palace įkūrėjas, susilažino su vasarą atvykusiais britų turistais. C. Badrutt pakvietė juos atvykti žiemą ir pažadėjo, kad grąžins visas kelionės išlaidas, jeigu miestelis žiemą jiems nepatiks. Jeigu, vis dėlto, jie susižavės žieminiu Sankt Moricu, šeimininkas tą britų kompaniją pakvies pasilikti viešbutyje neribotam laikui. Ši data pažymėjo ne tik žiemos turizmo Sankt Morice, bet ir visose Alpėse pradžią.

Nuo tada Sankt Moricas sparčiai vystėsi – pastatyti prabangūs viešbučiai, elektra įdiegta dar 1878 metais, o 1928 metais jau vyko Žiemos Olimpinės žaidynės. Dabar keliautojai iš viso pasaulio čia vyksta dėl slidinėjimo, čiuožinėjimo ant ledo, įkvepiančių pasivaikščiojimų po gamtą, laipiojimo kalnais, taip pat ieškodami ramybės prieglobsčio. Nenustebkite kokiame nors Sankt Morico bare lyg niekur nieko išvydę pasaulinio lygio garsenybę – tai visiškai normalu!

Reikalingi dokumentai vykstant į Sankt Moricą

Šveicarija nepriklauso Europos Sąjungai, bet yra Šengeno erdvės narė. Tai reiškia, jog, vykstant į šią šalį, jums bus reikalingi tik asmens dokumentai ir, be abejonės, lėktuvo bilietai.

Kada lankyti Sankt Moricą

Lankomiausias Sankt Moricas yra žiemą. Šaltos, snieguotos, tačiau saulėtos žiemos pritraukia čia tūkstančius slidinėjimo entuziastų. O švelnios vasaros (temperatūra retai peržengia 20°C) patinka užsiimantiems aktyviu vandens sportu, laipiojimu į kalnus ar tiesiog visiškos ramybės kampelio ieškantiems žmonėms. Vasarą Sankt Morice taip pat vyksta koncertai, kultūriniai renginiai. Mažiausiai turistai Sankt Morice lankosi rudenį ir pavasarį – dauguma viešbučių tuo metu užsidaro, tačiau tie, kurie toliau priima svečius, lepina puikiomis kainomis.

Lankytinos vietos Sankt Morice

Pažintį su Sankt Moricu pradėti galite nuo miesto simbolio – XII amžių siekiančio pasvirusio bokšto, esančio priešais istorinį Kulm Hotel. Pastarasis yra vienas iš penkių žymiausių (ir dėl to paprastiems mirtingiesiems beveik neprieinamų) 5 žvaigždučių Sankt Morico viešbučių kartu su Badrutt‘s Palace, Kempinski Grand Hotel des Bains, Carlton ir Suvretta House. Šie įspūdingi viešbučiai patys savaime yra svarbūs miesto augimo ir turtų paminklai – turėdami galimybę, užsukite į jų restoranus ar barus.

Gali būti sunku patikėti, tačiau atokusis Sankt Moricas ir visas Engadino regionas turi didžiausią meno galerijų koncentraciją visame pasaulyje – nepraleiskite progos pasipuošti ir nueiti į Karsten Greve, Hauser & Wirth, Andrea Caratsch ir kitas didžiųjų pasaulio meno žaidėjų vietines galerijas. Taip pat verta aplankyti ir į didžiulį tapytojo modernisto Giovanni Segantini muziejų, įsikūrusį viename žymiausių Sankt Morico pastatų.

Lankydamiesi Sankt Morice taip pat privalote užeiti į Hanselmann, vieną seniausių miesto kavinių, atidarytą 1894 metais. Joje arbatą gurkšnojo ir skanėstais vaišinosi tokie žmonės kaip Audrey Hepburn, Thomas Mann, Coco Chanel ir John Lennon – kuo prastesni jūs?

Ko paragauti Sankt Morice?

Visas Engadino regionas ir jo žvaigždė Sankt Moricas gali pasigirti turtingomis namų virtuvės tradicijomis. Kelionė į Sankt Moricą nebus baigta, jeigu nepragausite šių patiekalų:

  • Capuns – virtiniai, šiek tiek panašūs į lietuviškus balandėlius. Capuns gaminami iš kiaušinių tešlos su džiovinta mėsa ir suvynioti į vadinamojo chard (augalo, panašaus į burokėlį) lapą. Tada capuns verdami sultinio, pieno ir vandens padaže, o tiekiami su tarkuotu sūriu. Puikus pasirinkimas pietums!
  • Maluns – lėtai, su daug sviesto keptos smulkiai pjaustytos bulvės. Labai sotus naminis patiekalas.
  • Bündner miežių sriuba – tiršta miežių, kopūstų, bulvių, pupelių, kiaulienos ir kitų ingredientų sriuba, puikiai sušildysianti po ilgos dienos slidinėjant.
  • Fondue – garsusis fondiu čia ypač mėgstamas ir ruošiamas taip, kaip ir privalomas pagal visas tradicijas. Tai – puodas išlydyto Emmental ir Gruyère sūrio, sumaišyto su baltu vynu ir kirschwasser.
  • Engadine nusstorte – burnoje tirpstantis pyragas su graikinių riešutų, kremo ir medaus įdaru.

Populiarūs viešbučiai Sankt Morice

Miesto centre esantis, šeimos valdomas Hotel Steffani gali pasigirti paslaugų ir pramogų įvairove – trimis restoranais, trimis barais, naktiniu klubu, SPA centru su baseinu, pirtimi, masažų kambariu ir netgi grožio salonu! Hotel Steffani  ypač patiks nuotykių ir prieinamos prabangos ieškantiems keliautojams. Nakvynė dviems – nuo 190 eurų.

Na, o jeigu tiek negana, Hotel Schwizerhof St. Mortiz siūlo panoraminius ežero ir kalnų vaizdus, karališko dydžio lovas, vieną populiariausių miesto barų ir poilsio erdvę visiems svečiams ant viešbučio stogo. Nakvynės kaina dviems – nuo 200 eurų.

Prieinamesnį, bet ne ką prastesnį nakvynės variantą siūlo Hotel Stille. Jie svečius traukia ramesne vieta prie miško, plačiu pusryčių bufeto pasirinkimu ir, žiemos sezonu, kas vakarą tiekiama trijų patiekalų vakariene. Viešbutis ypač patiks į Sankt Moricą atvykstantiems slidinėti, nes jis labai arti slidinėjimo autobuso stotelės. Nakvynės kaina dviems prasideda nuo 95 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Sankt Moricą

Oro uostai: Samedan-Engadin oro uostas (13 km nuo miesto). Lugano oro uostas (90 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Kopenhagos ir kt. Milano-Malpensa oro uostas (130 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Kauno, Rygos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: Šveicarijos frankas (CHF)

Gyventojų skaičius: 4,928

Viešasis transportas Sankt Morice

Nepriekaištingai prižiūrimi kalnuotojo Engadino regiono keliai garantuoja, kad visur, kur tik panorėsite nuvykti, atsidursite greitai ir saugiai. Atvykti į Sankt Moricą iš Ciuricho ar Milano trunka apie tris valandas.

Svečiams, kurie nustatyto sezono metu apsistoja Sankt Morice daugiau negu vienai nakčiai, taikoma nemokamo viešojo transporto lengvata visame Engadino regione. Mokant iš savo kišenės, autobuso bilietai kainuoja nuo 3 frankų suaugusiems, kaina vaikams – nuo 2,20 frankų.

Kiti Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai