Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Buochs

Pigūs skrydžiai į Buochs

Buochs yra nedidelis kaimelis Šveicarijos širdyje, į kurį dažnai neužklysta net ir šveicaras. Vis dėlto, jame įkurtas oro uostas, tapęs puikia susisiekimo grandimi su visai netoli esančiais nuostabiais Šveicarijos miestais – Liucerna ir Cugu.

Liucerna yra tobulas Šveicarijos miestas. Tyras ežeras, apsuptas kalnų ir legendų, išsaugojęs savo viduramžišką senamiestį, turintis vieną kitą tiltą, saulėtą alėją, saldainių spalvos namelius ir promenadas prie vandens. Tikrų tikriausia pasaka, ar ne? XIX amžiuje taip pat manė ir čia lankęsis J. W. Von Gėtė, karalienė Viktorija ir Richardas Vagneris. Legendos byloja, kad pirmiesiems Liucernos gyventojams angelas nurodė kur pastatyti pirmąją koplyčią.

Cugas iš pažiūros atrodo labai panašus į Liucerną, tačiau neapsigaukite! Jis yra turtingiausios Šveicarijos apygardos sostinė, o Šveicarija, kaip žinia, pati savaime yra gana pasiturinti šalis. Aukščiausios kokybės gyvenimas šiame pasakų miestelyje visai nestebina.

Domina pigūs skrydžiai į Buochs, nuo kurio ranka pasiekiami Liucerna ir Cugas? Nedvejokite ir pirmyn, kol jūsų vietos neužėmė kas nors kitas!

Buochs apylinkių istorija

Jau XIII a. pabaigoje Liucerna buvo save išlaikantis, pasiturintis, 3 tūkst. gyventojų miestelis. Panašiu metu, karalius Rudolfas I von Habsburgas užėmė teritorijas, kurioms priklausė ir Liucerna. Teritorijų gyventojai buvo nepatenkinti Habsburgo įtaka, todėl Liucerna sujungė jėgas su kaimyniniais miesteliais ir įkūrė Senąją Šveicarijos konfederaciją. Per ateinantį amžių, prie konfederacijos prisijungė ir Cugas (taip pat ir Ciurichas, Bernas ir kiti), o konfederacija, kaip žinia, su laiku išsivystė į tai, ką dabar mes vadiname Šveicarija. Todėl nenuostabu, kad Liucerna ir Cugas yra iš esmės šveicariški miesteliai.

Reikalingi dokumentai vykstant į Buochs apylinkes

Šveicarija nepriklauso Europos Sąjungai, tačiau ji yra Šengeno erdvės narė, o tai reiškia, kad vykstant į Buochs apylinkes, Liucerną ir Cugą bus reikalingi tik asmens dokumentai ir, be abejonės, lėktuvo bilietai.

Kada lankyti Buochs apylinkes

Šveicarijos širdyje vyrauja švelnus, gana lietingas klimatas.  Žemiausia temperatūra žiemą siekia maždaug -3 °C, aukščiausia vasarą – apie 25 °C. Sausiausias mėnuo yra vasaris, lietingiausias – birželis, kai lyja beveik kas antrą dieną! Kadangi Liucerna ir Cugas lankomi dėl nuostabios apylinkių gamtos, rekomenduojame čia atvykti nuo balandžio iki rugsėjo, tačiau, pasirengę vėsiems ir drėgniems orams, čia taip pat puikiai galite svečiuotis visus metus.

Lankytinos vietos Buochs apylinkėse

Lankomiausias Lucernos traukos centras neabejotinai yra Sammlung Rosengart muziejus miesto širdyje. Jame eksponuojama įspūdinga meno kolekcionierės ir artimos dailininko Picasso draugės Angela Rosengart kolekcija. Šalia didžiojo ispanų meistro darbų eksponuojami ir Klee, Cézanne, Renoir, Chagall, Kandinsky, Miró, Matisse, Modigliani ir Monet meno kūriniai, o ekspoziciją užbaigia David Douglas Duncan nuotraukos iš paskutiniųjų 17 Picasso gyvenimo metų.

Sakoma, kad kelionė į Lucerną tikrai nėra baigta, jeigu nepasivaikščiojote dar XIV a. statytu dengtu tiltu per Reuss upę – rekomenduojame tai padaryti tada, kai saulėlydis auksine spalva nušviečia senamiestį. Būtinai aplankykite ir įspūdingo dydžio – net 10 metrų ilgio – mirštančio liūto skulptūrą, bei Museggmauer – dar XIV a. siekiančią miesto tvirtovę.

Nuvykę į Cugą, nepraleiskite progos pasivaikščioti po jo dailų, paveikslėlį primenantį senamiestį. Jame aplankykite nedidelę, seną Burg pilį ir ikoniškąjį Cugo laikrodžio bokštą. Prie miestelio tyvuliuoja Cugo ežeras, kurio dėka, sakoma, Cugo gyventojai gali pasigirti gražiausiu saulėlydžiu visoje Šveicarijoje. Turėdami laiko, užkopkite į Zugerberg kalną, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys miestelio ir jį supančios gamtos vaizdai.

Ko paragauti Buochs apylinkėse?

Lankydamiesi Liucernoje ir Cuge, nepraleiskite galimybės paragauti tikrų šveicariškų patiekalų. Jums tikrai patiks sūrio fondiu, ruošiamas iš vietinio sūrio ir tiekiamas keramikiniame caquelon puode; Raclette – lydytas sūris su Gschwellti – keptomis bulvėmis, svogūnais ir raugintomis daržovėmis; Älplermagronen – bulvių, makaronų, sūrio, grietinėlės ir svogūnų gratinas; Rösti – plokščias, karštas pyragas iš tarkuotų, keptų bulvių ir karšto sviesto; gardūs šveicariški sūriai ir šokoladai. Cuge taip pat gaminamas veršienos patiekalas, vadinamas Zürcher Geschnetzelte, tiekiamas su grietinėlės padažu.

Populiarūs viešbučiai Buochs apylinkėse

Viešbučiai Lucernoje ir Cuge yra kiek brangoki, tačiau jie siūlo neabejotinai aukščiausius kokybės standartus. Cuge galite apsistoti istoriniame, XVI a. pastatytame viešbutyje City-Hotel Ochsen, kuriame kadaise svečiavosi ir pats Gėtė. Nakvynės kaina – nuo 295 eurų dviems. Kiek pigesnis nakvynės variantas Cuge yra Anstatthotel, kuris svečius vilioja lauko baseinu ir stilingais kambariais su visais patogumais. Nakvynės kaina dviems – nuo 110 eurų. Lucernoje siūlome apsistoti dailiame, Belle Epoque dizaino Hotel Beau Sejour, kuris svečius patraukia aukščiausia aptarnavimo kokybe, meno instaliacijomis ir puikiu ežero vaizdu pro langus. Nakvynė nuo 115 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Buochs apylinkes

Oro uostai: Buochs  oro uostas (17 km iki Liucernos, 45 km iki Cugo). Tiesioginiai skrydžiai tik iš kitų Šveicarijos miestų.

Laiko juosta: GMT+2

Valiuta: Šveicarijos frankas (CHF)

Gyventojų skaičius: Buochs: 5,312, Liucernoje: 81,057, Cuge: 30,542

Viešasis transportas Buochs apylinkėse

Lucernoje ir Cuge veikia vietinių autobusų ir traukinių tinklas, tačiau viešojo transporto turistams greičiausiai prireiks tik keliaujant tarp miestų. Bilietai vienai kalendorinei dienai kainuoja 8.20Sfr, o vienai valandai – 4.10Sfr. Pačiuose miestuose kur kas maloniau keliauti pėsčiomis.

Kiti Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai