Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Lokarną

Pigūs skrydžiai į Lokarną

Lokarnas yra nedidelis miestas pietų Šveicarijoje, pasižymintis fantastišku kraštovaizdžiu ir karštu itališku temperamentu. Kadaise, dėl savo švelnaus klimato ir švaraus oro, jis buvo labai mėgiamas žymių ir pasiturinčių žmonių. Dabar čia keliautojai traukia dėl beveik idiliškos atmosferos ir netikėto itališkos bei šveicariškos kultūros derinio. Kvapą gniaužiantys kalnai, palmės, atidžiai prižiūrimi sodai, pasaulyje pripažinto Lokarno kino festivalio namai ir, manoma, Leonardo da Vinci suprojektuota Castello Visconteo – šis derinys it magnetas traukia smalsius ramybės ieškotojus. Domina pigūs skrydžiai į Lokarną? Pateikiame daugiau informacijos apie idiliškąjį Šveicarijos miestą!

Kodėl verta vykti į Lokarną

Lokarnas nuo pat savo atsiradimo VI amžiuje kartas nuo karto pakeisdavo valdytojus, tačiau ilgiausiai priklausė Milanui. Kadaise Lokarnas buvo netgi Milano kunigaikščių rezidencija. Vis dėlto, Lokarnas Šveicarijai priklauso jau nuo XVI a. Nepaisant to, Lokarnas ir apskritai visas Tičino kantonas (regionas) Šveicarijos pietuose yra smelkte persmelktas italų kultūros. Mieste vyraujantis architektūrinis stilius neabejotinai itališkas ir netgi oficiali kantono kalba yra būtent italų. Lokarne vienas šalia kito egzistuoja išties netikėti deriniai – Alpių kalnai, subtropiniai augalai, didingas Maggiore ežeras, šveicariškas paprastumas ir itališkas užsidegimas. Pavasarį čia žydi šimtai didingų kamelijų ir magnolijų, o štai rugpjūtį jame vyksta Lokarno kino festivalis, sutraukiantis gausybę svečių.

Reikalingi dokumentai vykstant į Lokarną

Šveicarija nepriklauso Europos Sąjungai, tačiau ji yra Šengeno erdvės narė, o tai reiškia, kad vykstant į šią šalį reikalingi tik asmens dokumentai ir, žinoma, lėktuvo bilietai.

Kada lankyti Lokarną

Lokarnas pasižymi gana nenuspėjamu oru – trečdalis dienų metuose yra lietingos, tačiau daugiau negu pusę dienų metuose šviečia saulė. Vykstant į Lokarną net ir vasarą reikėtų nepamiršti šiltų drabužių bei lietsargio. Nepaisant to, Lokarnas yra labiausiai saulėtas ir šilčiausias Šveicarijos miestas, lankomas ištisus metus – vasarą dėl nuostabios gamtos ir istorijos, žiemą dėl slidinėjimo ir kitokio žiemos sporto. Lokarną aplenkti rekomenduojame tik gegužę – ji yra lietingiausias mėnuo metuose.

Lankytinos vietos Lokarne

Viena lankomiausių vietų Lokarne neabejotinai yra Piazza Grande – pagrindinė miesto aikštė, apjuosta daugybės istorinių ir architektūrinių paminklų. Aikštė puikiai tiks pasivaikščiojimams, o vienoje iš jaukių piazza kavinių galėsite prisėsti puodeliui espresso. Bene svarbiausias istorinis monumentas Lokarne yra Madonna del Sasso bažnyčia, stūksanti kalno viršūnėje. Nuo jos atsiveria nuostabi miesto panorama. Bažnyčia buvo pastatyta XVII amžiuje ir nuo tada išlaikyta beveik nepakitusi. Lokarne taip pat išsaugotas ir įtvirtinimo bokštas – Castello Visconteo. Pilyje dabar veikia dėmesio vertas archeologinis muziejus. Viena unikaliausių lankytinų vietų Lokarne yra Falconeria Locarno rezervatas, kurio pagrindiniai gyventojai yra sakalai. Rezervato lankytojai galės išvysti ir retas pelėdų rūšis, paglostyti ar patys palaikyti draugiškiausius rezervato gyventojus, todėl tai puiki vieta apsilankymui su vaikais. Galiausiai, pati Lokarną supanti gamta yra verta didžiulio keliautojų dėmesio.

Ko paragauti Lokarne?

Lokarno ir visas Tičino regiono virtuvė pasižymi itališkais skoniais su šveicarišku prieskoniu. Pagrindinės regiono vizitinės kortelės yra minestrone sriuba, polenta ir risotto. Vegetariška minestrone čia, kaip ir Italijoje, ruošiama iš įvairių daržovių – bulvių, pupelių, ryžių, pomidorų ir kitų, taip pat pridedami naminiai makaronai. Tačiau Italijoje sriuba paskaninama parmezano sūriu, o Tičine – šveicarišku sbrinz sūriu, todėl neparagavus minestrone kelionė į Lokarną nebūtų baigta. Polenta – virtų kukurūzų košė – Lokarne ruošiama panašiai, kaip Italijoje, o vietinis risotto čia gaminamas su šafranu. Lokarno restoranuose ir kavinėse taip pat rasite gardžių šveicariškų fondue, kvapnių vyno rūšių, itališkų ledų.

Populiarūs viešbučiai Lokarne

Naujas, 2019 metais atidarytas viešbutis Lokarne @ Home Hotel Locarno jau spėjo užkariautii keliautojų širdis. Puiki lokacija (5 minutės pėsčiomis iki Maggiore ežero), visi būtini patogumai, taip pat balkonas ir gardaus espresso mašina kiekvienam kambariui. Kaina - nuo 100 eurų nakčiai. Svečių namai Room in Selva svečius patraukia palyginus nedidele kaina bei nuostabaus sodo vaizdais, juose nakvynė kainuoja nuo 70 eurų. Nedidelis, jaukus viešbutis Hotel Casa DaVinci yra įsikūręs Locarno senamiesčio širdyje, tinka ne tik pavieniams keliautojams, bet ir šeimoms. Į kainą įeina sotūs pusryčiai. Kaina nuo 90 eurų nakčiai.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Lokarną

Oro uostai: Lugano oro uostas (42 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Kopenhagos ir kt. Milano-Malpensa oro uostas (114 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Kauno, Rygos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: Šveicarijos frankas (CHF)

Gyventojų skaičius: 15,824

Viešasis transportas Lokarne

Lokarnas yra nedidelis miestas, tad beveik visos keliautojus labiausiai dominančios vietos lengvai apeinamos pėsčiomis. Vis dėlto, nepraleiskite progos pasinaudoti beveik visiems keliautojams nemokamu transportu: Lokarne ir apskritai visame Tičino kantone (regione), visiems bent vieną naktį viešbučiuose, hosteliuose ir kituose oficialiuose apartamentuose nakvojantiems turistams jų apsistojimo laikotarpiui išduodamas Ticino Ticket. Jis garantuoja nemokamą viešąjį transportą mieste.

Kiti Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai