Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Luganą

Pigūs skrydžiai į Luganą

Luganas yra miestas pietų Šveicarijoje, greta sienos su Italija. Vykdami į Luganą galite pamiršti vokiečių kalbą – jis pripažįstamas didžiausiu miestu ne Italijoje, kuriame dauguma žmonių kalba itališkai.

Nors kalnų apsuptas miestas su ramiai tyvuliuojančiu ežeru gali pasirodyti kaip santūri gamtos oazė, jis yra ne tik vienas labiausiai turistų lankomų miestų Šveicarijoje, bet ir trečias svarbiausias bankų centras visoje Šveicarijoje. Beje, šiame gyvame, savo itališkų šaknų neužmiršusiame mieste 1956 metais įvyko pirmasis Eurovizijos konkursas! Pigūs skrydžiai į Luganą – jūsų bilietas į neatrastą mažąją Italiją Šveicarijoje.

Reikalingi dokumentai vykstant į Luganą

Nors Šveicarija ir nepriklauso Europos Sąjungai, ji yra Šengeno erdvės narė. ES šalių piliečiams tai leidžia į šią šalį vykti turint tik asmens dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę – ir, žinoma, lėktuvo bilietą!

Kada lankyti Luganą

Lugane vyrauja šioms platumoms gana retas drėgnas subtropinis klimatas. Žiemos švelnios, temperatūra nukrenta iki 3–4°C ir kartais netgi sninga; vasaros šiltos ir lietingos, temperatūra vyrauja apie 20°C, retkarčiais pakyla iki 28°C, . Nepaisant to, vertinant visos šalies kontekste, Luganas yra vienas mažiausiai lietingų ir labiausiai saulėtų Šveicarijos miestų, todėl čia patiks tiems, kurie mėgaujasi saule, tačiau nemėgsta didelių karščių. Geriausias laikas lankyti Luganą – nuo balandžio iki rugsėjo.

Lankytinos vietos Lugane

Nors Luganas ir gana nedidelis, jis gali pasigirti įvairiaspalviu kultūriniu gyvenimu, puikia architektūra bei nuostabia gamta.

Bene svarbiausias pastatas Lugane yra Chiesa di Santa Maria degli Angioli bažnyčia – nors iš pažiūros ji labai paprasta, šis romaninio stiliaus pastatas yra dviejų įspūdingų Bernardino Luini freskų namai. Piešiniai, nutapyti 1529 metais, dengia visą bažnyčią dalijančią sieną.

Įkvėptiems Luini freskų ir ieškantiems dar daugiau meno, rekomenduojame aplankyti Lugano pasididžiavimą – Museo d'Arte della Svizzera Italiana. Muziejuje eksponuojami XX a. ir šiuolaikinio meno darbai. Viena paskutiniųjų parodų susitelkė į siurrealisto René Magritte darbus, todėl galite būti tikri, kad parodų kalibras šiame muziejuje - aukštas.

Kalbant apie muziejus, Lugano apylinkė taip pat gali pasigirti dviem gana ypatingais – Museo Hermann Hesse ir Schokoland. Pirmasis yra skirtas šveicarų rašytojui Hermanui Hessei - muziejuje eksponuojami menininko asmeniniai artefaktai, jo knygos, nutapyti paveikslai (Montagnola kaime, 19 min. 436 autobusu). Antrasis, kaip byloja pavadinimas, yra labai saldi pažinimo atrakcija – šokolado muziejus. Jame maži ir dideli sužinos įdomių faktų apie šokolado istoriją, gaminimo procesą ir, žinoma, galės padegustuoti aukščiausios kokybės šveicariško šokolado (Caslano kaime, 26 min. traukiniu).

Vis dėlto, Lugane svarbiausia aplankyti tai, dėl ko čia ir plūsta tūkstančiai keliautojų – įstabius gamtos paminklus. Funikulieriumi, automobiliu arba net pėsčiomis galite užkilti į kalnus Monte Brè ir Monte San Salvatore; pasivaikščioti promenada aplink ežerą Parco Ciani takeliais – šiame sode pavasarį gausiai žydi tulpės ir magnolijos; aplankyti patį Lago di Lugano.

Ko paragauti Lugane?

Luganas, kaip ir visas Tičino kantonas, savo virtuvėje derina itališkus ir šveicariškus skonius. Tradiciniai regiono patiekalai – minestrone sriuba, polenta ir risotto. Vegetariška sriuba minestrone Tičine, kaip ir Italijoje, ruošiama iš bulvių, pupelių, pomidorų ir kitų daržovių, taip pat ryžių, naminių makaronų. Kitaip, nei Italijoje, sriuba čia paskaninama ne parmezano sūriu, o šveicarišku sbrinz. Kelionė į Luganą nebūtų baigta neparagavus vietinio risotto, kuris čia ruošiamas gana prabangiai – su šafranu, suteikiančiu patiekalui šiltą oranžinę spalvą. Lokarno kavinėse ir restoranuose taip pat tiekiami tradiciniai šveicariški fondue, kvapnaus vietinio vyno rūšys ir, žinoma, itališki ledai, kurie Lugane tiesiog dieviški.

Populiarūs viešbučiai Lugane

Patogūs ir populiarūs viešbučiai Lugane nustebins geromis kainomis. Lugano Center GuestHouse, įsikūręs kelios minutės pėsčiomis nuo San Salvatore kalno ir Lugano meno muziejaus, siūlo visus būtinus patogumus, taip pat, svečių patogumui, nedideles virtuvėles kiekviename kambaryje ir visiems svečiams bendrą erdvią svetainę. Nakvynės dviems kaina nuo 89 eurų. Vykstantiems į Luganą iš tiesų pailsėti, patiks Hotel Lido Seegarten, esantis ant Lugano ežero kranto. Elegantiškuose viešbučio kambariuose yra visi patogumai, o kambariai su langais į pietus gali pasigirti ir asmeniniu nusileidimu į viešbučio baseiną. Viešbutį svečiai giria dėl puikios kavos bei pusryčių. Nakvynė dviems nuo 230 eurų. Ieškantiems kišenei prieinamo nakvynės varianto patiks Hotel&Hostel Montarina, įsikūręs XIX a. viloje. Keliautojams viešbutis ir hostelis siūlo parką su baseinu, nemokamą belaidį internetą, bendrą virtuvėlę ir kitus privalumus. Svečiai ypač giria Montarina pusryčius. Lova mišriame kambaryje nuo 25 eurų, dvivietis kambarys nuo 125 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Luganą

Oro uostai: Lugano oro uostas (4 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Kopenhagos ir kt. Milano-Malpensa oro uostas (65 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Kauno, Rygos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: Šveicarijos frankas (CHF)

Gyventojų skaičius: 63,178

Viešasis transportas Lugane

Luganas nėra didelis miestas, todėl, apsistojus jame kelioms dienoms, beveik visos lankytinos vietos gali būti apeitos pėsčiomis. Kita vertus, Lugane ir apskritai visame Tičino kantone visiems bent vieną naktį oficialiose nakvynės vietose (viešbučiuose, hosteliuose ir kt.) apsistojantiems svečiams, visam jų apsistojimo laikotarpiui, išduodamas nemokamas Ticino Ticket. Su juo viešasis transportas nemokamas!

Mokant už važiavimą iš savo kišenės, bilietai kainuoja po 1,90, dieninio bilieto kaina – 7,20 frankų. Kelionė autobusu tarp Lugano oro uosto ir Lugano Piazza Manzoni atsieina apie 10 frankų, traukiniu tarp oro uosto ir traukinių stoties – apie 8 frankus. Taksi paslaugų kaina į oro uostą – apie 30 frankų.

Kiti Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai