Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Berną

Pigūs skrydžiai į Berną

Bernas yra Šveicarijos sostinė – tačiau sakoma, kad iš pirmo žvilgsnio jis panašesnis į klestinčią kaimo vietovę, o ne svarbios Europos šalies sostinę. Taip yra dėl to, kad gamta ir miestas sudaro neišskiriamą vienovę, ypač vertinamą tų, kurie mėgsta paprastumą, natūralumą ir aukštą kokybę. Keliautojai į Berną plūsta dėl nuostabaus kraštovaizdžio, Unesco pripažinto senamiesčio, ramios ir atpalaiduojančios dvasios. Bernas yra ideali vieta pailsėti ir atgauti jėgas bet kokiu metų laiku. Susidomėjote? Pirmyn – pigūs skrydžiai į Berną jau laukia jūsų!

Reikalingi dokumentai vykstant į Berną

Nors Šveicarija nepriklauso Europos Sąjungai, ji yra prisijungusi prie Šengeno erdvės – tai reiškia, kad reikia turėti tik asmens tapatybės kortelę ir, žinoma, lėktuvo bilietą!

Kada lankyti Berną

Berne vyrauja drėgnas žemyninis klimatas, pasireiškiantis šiltomis vasaromis ir šaltomis žiemomis. Vasarą temperatūra pakyla iki maždaug 25 laipsnių, o žiemą nukrenta iki -5. Dėl to Berne labiau patiks mėgstantiems švelnų klimatą. Vasarą čia populiaru užsiimti laipiojimu į kalnus, važinėjimu dviračiais ir ekskursijomis, o žiemą aplinkiniuose regionuose mėgstamas slidinėjimas. Be to, gruodį Bernas tampa panašus į pasakų miestą dėl daugybės kalėdinių mugių.

Lankytinos vietos Berne

Berne apstu dėmesio vertų vietų, nuo architektūrinių paminklų iki sodų ir muziejų. Berno senamiestis įtraukas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą – ir ne be reikalo. Įkurtas ant kalno šlaito, apsuptas žydrų Aare upės vandenų ir išsaugojęs viduramžišką charakterį – pasivaikščiojimams po Berno senamiestį būtų galima skirti kelias dienas. Vienas iš svarbiausių jo statinių yra Zytglogge laikrodžio bokštas, pastatytas XVI a. pirmoje pusėje, mušantis laiką kiekvieną valandą su mažu, mechaninių cirko personažų būrelio šou.

Turistų dėmesio vertas ir Kunstmuseum – meno muziejus. Didžiuliame muziejuje eksponuojama daugiau nei 51 tūkst. meno kūrinių, sukurtų tiek mažiau žinomų menininkų, tiek tokių genijų kaip Jackson Pollock, Pablo Picasso, Wassily Kandinsky ir kitų.

Kelionė į Berną nebus baigta nenuvykus į Einšteino muziejų, kuriame eksponuojami įvairūs Nobelio laureato gyvenimo artefaktai (įskaitant patį Nobelio prizo sertifikatą). O nuėjus į šį muziejų, kodėl gi neaplankius ir paties Einšteino namų? Fizikas Berne gyveno nuo 1903 iki 1905 ir buvusiuose jo apartamentuose įkurtas nedidelis jo muziejus.

Berno gamta kaip ant delno atsiskleidžia Rosengarten (rožių sodo) parke, kuriame, kaip byloja pavadinimas, žydi daugiau nei 200 įvairių rūšių rožės ir 200 rūšių kitų gėlių. Berno botanikos sodas taip pat vertas aplankymo – jame auga net tokie egzotiški augalai, kaip bananai, kokosai ir kava.

Ko paragauti Berne?

Daugybės populiarių šveicariškų patiekalų šaknys glūdi būtent Berne. Tradicinė Berno virtuvė pasižymi plačiu mėsinių patiekalų asortimentu, bulviniais, kopūstiniais patiekalais, taip pat sūriais. Lankydamiesi Berne būtinai paragaukite Rösti – tarkuotų keptų bulvių patiekalas, valgomas pusryčiams, dažnai tiekiamas kaip garnyras prie kitų patiekalų, pavyzdžiui, Spinat und Spiegelei (špinatų ir keptų kiaušinių) arba keptų Cervelat dešrelių. Berno gyventojai dažnai vadinami didžiausiais raugintų kopūstų gerbėjais visoje Šveicarijoje, todėl būtinai paragaukite ir jų. Svogūnų pyragas Zwiebelkuchen ilgą laiką laikytas populiariu ūkinininkų maistu, o štai Lebkuchen pyragai su medumi dažnai perkami kaip lauktuvės, nes jie visada dekoruojami meškos – miesto talismano – piešinėliu.

Populiarūs viešbučiai Berne

Šveicarija žinoma kaip pasiturinti šalis ir tai atsispindi įvairių paslaugų kainose. Tačiau nesileiskite to atbaidomi – kaina čia visiškai atitinka kokybę, o pigesnių nakvynės variantų taip pat apstu.

Berno centre, 5 minutės pėsčiomis nuo senamiesčio įsikūręs Hotel Landhaus yra valdomas vienos šeimos ir tai atsispindi blizgančiuose atsiliepimuose apie viešbučio personalą. Individualiai dekoruoti kambariai, jaukus viešbučio restoranas, visi būtiniausi patogumai ir net naminių saldainių degustacijos – nuo 115 eurų nakčiai.

Galintiems paišlaidauti siūlome atkreipti dėmesį į Berno centre įsikūrusį Hotel Schweizerhof Bern & THE SPA, siūlantį aukščiausios klasės patogumus – elegantiškus kambarius su nemokamais gėrimais, lietaus dušus, spa centro paslaugas ir terasą ant viešbučio stogo. Nakvynė nuo 280 eurų.

Na, o norintiems pataupyti, siūlome pasidomėti Bern Youth Hostel paslaugomis – modernios ir idealiai prižiūrimos patalpos, bendra svetainė su pramogomis ir įskaičiuoti pusryčiai. Lovos kaina nuo 42 eurų.

Etiketas ir bendravimo kultūra Berne

Sakoma, kad Berno gyventojai yra šilti, draugiški ir paprasti žmonės. Taip pat jie žinomi dėl to, kad kalba lėtai ir apgalvotai – paklausti klausimo prisėda tam, kad gerai apmąstytų atsakymą. Miesto talismanas yra meška dar nuo jo įkūrimo laikų ir net miesto centre pamatyti laisvai klajojančią mešką nėra keista – galbūt dėl to berniečiai tokie šilti ir lėti.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Berną

Oro uostai: Bern-Belp oro uostas (5 km nuo Berno). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Cheres de la Frontera (Ispanija), Olbijos (Italija) ir kt. EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg oro uostas (71 km nuo Berno). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Varšuvos, Londono ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: Šveicarijos frankas (CHF)

Gyventojų skaičius: 133,791

Viešasis transportas Berne

Berno centras nėra itin didelis, todėl turistai dažnai renkasi keliauti pėsčiomis. Vis dėlto, Berne išvystyta puiki viešojo transporto sistema, kuri labai palanki turistams – autobusai, tramvajai, troleibusai po centrines miesto zonas 100 ir 101 yra nemokami visiems, nakvojantiems Berno viešbučiuose. Įsiregistravę savo nakvynės vietoje gausite nemokamą Bern Ticket, tačiau net iki tol viešuoju transportu iš oro uosto nemokamai galite naudotis atsispausdinę patvirtinimo laišką iš savo viešbučio. Su Bern Ticket taip pat nemokamai galite naudotis Gurten ir Marzilibahn funikulieriais, liftu į Berno katedros platformą ir nemokamai keliauti iš ir į Berno oro uostą. Prireikus, bilietai viešajam transportui parduodami LIBERO parduotuvėje Berno miesto stotyje, taip pat specialiuose automatuose. Kelionė bus pigesnė įsigijus kelis bilietus vienu metu.

Kiti Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai