Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Tulūzą

Pigūs skrydžiai į Tulūzą

Tulūza yra neoficiali Oksitanijos (angl. Occitan) regiono, apimančio pietų Prancūziją ir nedideles Ispanijos bei Italijos teritorijas, sostinė. Rausvi senamiesčio stogai, raudonų plytų bažnyčios užtarnavo Tulūzai Rožinio miesto vardą. Kerintis senamiestis, vietinių vadinamas Vieux Quartier, nuspalvintas koralų spalva – vien dėl jo verta aplankyti ketvirtą didžiausią Prancūzijos metropolį. Ar manote, kad pigūs skrydžiai į Tulūzą, tikrą svajonių miestą, yra neįmanomi? Anaiptol! 

Tulūzos lankytinos vietos

XII amžiuje Tulūza tapo Prancūzijos karalystės dalimi ir buvo paskelbta karališkuoju miestu. Vienas iš paskutiniųjų Napoleono mūšių buvo kovotas būtent Tulūzoje.

Turtinga istorija pasižyminti Tulūza istorijos, architektūros ir tiesiog grožio mylėtojams - tikras svajonės išsipildymas su daug vietų akių paganymui:

  •     Basilique Saint Sernin – įspūdinga XI a. bažnyčia, dalinai restauruota žymaus                                                              prancūzų architekto Viollet-de-Duc.
  •   Hotel d‘Assezat – vieni gražiausių Tulūzos senųjų rūmų. Juose eksponuojama Bemberg Foundation meno kolekcija.
  •   Capitole – didinga miesto rotušė ir teatras, kurio gražus fasadas žvelgia į didžiąją aikštę
  •   Pont-Neuf – nepaisant pavadinimo, tai ne devintas, o vadinamasis „naujasis“ tiltas per Garonne upę, iš tiesų pastatytas XV ir XVI amžių sandūroje.
  •   Les Augustins – buvusi vienuolyno bažnyčia, dabar tarnaujanti kaip meno muziejus. Bilietai vos po €5, patiks ir meno mėgėjams, ir ieškantiems ramios vietos atsipūsti po pasivaikščiojimų.
  •   Le Jardin Japonais – kaip byloja pavadinimas, tai japoniško stiliaus sodas, alsuojantis ramybe.

Reikalingi dokumentai vykstant į Tulūzą

Nors kartais gali tekti užtrukti oro uosto patikroje, skrydžiai į Prancūziją yra patogūs ir greiti. Kaip Europos Sąjungai priklausančios Prancūzijos miestas, Tulūza pasiekiama su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Kada lankyti Tulūzą

Tulūza lankoma visus metus. Turistų mėgstamiausi sezonai – nuo birželio iki rugpjūčio, kai geri ir saulėti orai palankūs pasivaikščiojimams senamiestyje; taip pat žiemos mėnesiai nuo gruodžio iki kovo, kai aplinkiniai kalnai tinkami slidinėjimui. Keliautojai taip pat mėgsta pavasarį ir rudenį, kai Tulūzoje vis dar pakankamai šilta, tačiau gatvėse šiek tiek mažiau žmonių.

Ko paragauti Tulūzoje?

Nepatikėsite, tačiau Lietuvos darželiuose taip mėgstamos našlaitės yra Tulūzijos gastronomijos herbas. Našlaitės čia dažnai naudojamos prieskoniams, džemams, stipriesiems gėrimams.

  •       Cassoulet – visiška prancūzų virtuvės klasika ir Tulūzos regiono vizitinė kortelė. Į troškinio sudėtį įeina baltosios pupelės, antiena ir lokaliai pagamintos dešrelės. Lankydamiesi Tulūzoje privalote paragauti cassoulet, kuris ypač tiks sotiems pietums tik išlipus iš lėktuvo.
  •       Truffade – dešrelė, įeinanti į cassoulet sudėtį, tačiau lygiai tokia pati skani ir viena. Ji ypač mėgstama dėl savo lengvo skonio ir rausvos spalvos.
  •       Foie Gras – visame pasaulyje žinomas prancūziškas deliktesas, privalomas paragauti šios šalies virtuvės naujokams. Tulūzoje taip pat labai mėgstama žąsienos, o ne antienos foie gras versija.
  •       Aligot – netikėtas ir labai gardus sūrio ir trintų bulvių derinys, paprastai ruošiamas iš Tomme de Laguiole sūrio ir pateikiamas su tulūziška dešrele, pavyzdžiui, truffade.

Populiarūs viešbučiai Tulūzoje

Tulūza tikrai patogi turistams, joje gausu viešbučių kiekvieno kišenei. Prabangiame viešbutyje Hotel des Beaux Arts, kaip ir primena pavadinimas, viskas sukasi apie meno pasaulį. Elegantiškai dekoruoti kambariai puošti meno kūriniais, o viešbučio restorane tiekiami klasikiniai prancūziški patiekalai. Kambariai dviems – nuo 150 Eur. Hotel le Moulin de Moissac yra seniausias viešbutis mieste – jam jau pusė tūkstantmečio! Tačiau neapsigaukite, jame patogumų netrūksta, o viešbučio bare vakarais muzikantai skambina pianinu. Nakvynė nuo 89 Eur. Ieškantiems pigesnio, tačiau tokio pat tvarkingo nakvynės varianto, patiks Icare Hotel, kuriame kaina prasideda nuo 60 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Tulūzoje

Tulūza nėra tipiškas Prancūzijos miestas – stipri Oksitanijos kultūros įtaka čia vis dar sklando kaip lotyniška dvasia. Vos 100 kilometrų nuo Ispanijos sienos nutolusioje Tulūzoje gyvena atsipalaidavę, šilti ir svetingi žmonės. Mieste taip pat gyvena beveik 100 tūkst. studentiško amžiaus žmonių, todėl savaitgaliais galima tikėtis daug vakarėlių baruose, sporto rungtynių žiūrėjimo – tulūziečiai aistringi regbio fanai.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Tulūzą

Oro uostai: Toulouse-Blagnac oro uostas (8 km nuo miesto)

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 447 340

Plotas: 118,3 km2

Viešasis transportas Tulūzoje

Tulūzos centras yra gana kompaktiškas, todėl, apsistojus čia kelioms dienoms, jį galima apeiti pėsčiomis. Tulūzoje veikia autobusų, tramvajų ir metro linijų tinklas, valdomas Tisseo. Metro tinklas yra mažas, veikia tik dvi linijos, tačiau jos modernios ir lengvai naudojamos. Parduodami vienos, dviejų arba trijų dienų bilietai arba 10 bilietėlių rinkiniai visoms transporto priemonėms. Vienos dienos bilietas kainuoja 6 Eur, trijų – 12 Eur, autobuso kelionė atsieina 1,70 Eur, perkamo iš vairuotojo bilieto kaina – 2 Eur. Pasitikrinti tvarkaračius galite Tisseo tinklalapyje.

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai