Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Karkasoną

Pigūs skrydžiai į Karkasoną

Karkasonas (pranc. Carcassonne) yra įtvirtintas miestas pietų Prancūzijoje, Oksitanijos regione. Tvirtomis, viduramžius menančiomis gynybinėmis sienomis apstatytas Karkasono senamiestis, vadinamasis Cité, yra pastatytas ant kalvos ir atrodo kaip iš akies traukta pasakų pilis. Į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis sudarytas iš 52 bokštų, o jo sienas statė dar patys romėnai; dėl unikalių vaizdų Karkasone buvo filmuotas net 1991 metų „Robino Hudo“ filmas. Domina pigūs skrydžiai į Karkasoną - senove dvelkiantį bokštų ir riterių miestą? Skaitykite toliau ir pirmyn į kelionę!

Lankytinos vietos Karkasone

Sienomis įtvirtintas Karkasono La Cité gal ir nedidelis, tačiau pamatyti jame tikrai yra ką:

  • Château Comtal de Carcassonne – tai oficialus pačios viduramžių pilies pavadinimas. Norėdami pasivaikščioti jos sienomis, turėsite užsisakyti ekskursiją su gidu – bet ar dažnai tenka pabuvoti tikroje viduramžių pilyje?
  • Basilique des Saints Nazaire et Celse – romaninės ir gotikinės architektūros pavyzdys, puoštas nuostabiais spalvotais vitražais.
  • Notre-Dame de la Santé koplyčia yra vieninteliai išlikę seniausios miesto ligoninės griuvėsiai.
  • Kitoje upės pusėje nuo senamiesčio įsikūrusi modernioji Karkasono pusė – Ville Basse. Joje akis paganyti galėsite po skoningus XVIII–XIX a. pastatus, jaukias kavines. Tačiau net ir čia slypi viduramžiška dvasia – čia galėsite pasigrožėti didingaja Bastide Saint Louis, pastatyta XIII a.
  • Meno mylėtojams rekomenduojame užsukti ir į Musée des Beaux Arts, kuriame sukaupta XVII–XIX a. meno kolekcija
  • XVII amžiuje iškastas Le Canal du Midi, jungiantis Viduržemio jūrą ir Atlanto vandenyną per Prancūziją, tyvuliuoja ir Karkasone. Keliautojai mėgsta pasivaikščiojimus kanalo krantais.

Ko paragauti Karkasone?

Karkasono apylinkių virtuvė pasižymi unikalia graikų, romėnų ir arabų kulinarinių tradicijų kombinacija. Ryškiausia šio regiono virtuvės savybė – neįprastos kombinacijos. Čia žuvis gali būti tiekiama su aštriu kumpiu, o vištiena pagardinama krevetėmis bei padažais. Kelionė į Karkasoną nebus baigta, jeigu neparagausite šių patiekalų:

  • Cassoulet – sodraus skonio troškinys, gaminamas iš baltų pupelių, kiaulienos dešrelių ir antienos. Cassoulet ypač tiks sotiems pietums.
  • Crème Catalane – tradicinis Languedoc-Roussillon regiono ir Karkasono desertas, labai panašus į visiems žinomą crème brulee. Crème Catalane yra kiek lengvesnis desertas, nes jis gaminamas iš lieso pieno, o ypatingą skonį jam suteikia citrinų, kartais ir apelsinų žievelės ar net cinamonas.
  • Gardiane – tai populiarus jautienos troškinys su raudonu vynu, tiekiamas kartu su ryžiais.

Kada lankyti Karkasoną

Karkasonas pasižymi drėgnu subtropiniu klimatu, nors dažnai pastebima ir Viduržemio jūros klimato įtaka, pasireiškianti karštomis vasaromis. Būtent vasarą, kai Karkasone vyksta įvairios šventės, miestas beveik sausakimšas nuo turistų. Rugpjūtį mieste švenčiama Féria – įvairiaspalvės Karkasono istorijos minėjimas, pažymimas flamenco, tango ir salsa šokiais, Oksitanijos dainininkų pasirodymais ir kt. Tuo tarpu žiemą dauguma miesto traukos centrų yra užsidarę. Dėl to, norintiems pasigrožėti miestu, tačiau išvengti turistų šurmulio, rekomenduojame Karkasoną lankyti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį.

Populiarūs viešbučiai Karkasone

Visus būtinus patogumus, vidinį baseiną ir, svarbiausia, nuostabius, daugybę keliautojų sutraukiančius, senojo miesto vaizdus pro langus siūlo prie Aude upės įsikūręs Hôtel Les Trois Couronnes – nuo 100 Eur už naktį. Keliautojų už ypatingą tvarką ir labai malonius darbuotojus giriamas yra Hôtel l‘Aragon, įsikūręs vos 50 m nuo istorinio centro. Jame nakvynės kaina nuo 60 Eur. Bene populiariausias viešbutis Karkasone - Hotel Du Pont Vieux, svečius traukia ne tik puikia lokacija prie senamiesčio, nuosaikia prabanga ir ypač paslaugiais darbuotojais, bet ir puikiais pusryčiais, tiekiamais lauko terasoje. Kaina nuo 75 Eur.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Karkasoną

Oro uostai: Carcassonne oro uostas (3 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Dublino, Londono, Mančesterio ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 47,418

Viešasis transportas Karkasone

Karkasonas yra nedidelis miestas – jo centras nuo traukinių stoties pasiekiamas per 20 min. pėsčiomis, o visi keliautojų lankomi taškai taip pat netoli vienas nuo kito. Vis dėlto, jeigu prireiktų pasinaudoti viešuoju transportu, turėkite omenyje, kad bilietus patogiai įsigyti galima per Karkasono viešąjį transportą valdančios RTCA mobiliąją programėlę. Bilietai – po 1 eur.

Liepą ir rugpjūtį turistinis autobusiukas kas valandą veža keleivius tarp modernaus Karkasono centro Ville Basse ir senosios tvirtovės; bilieto kaina 2 eur.

Karkasonas įsikūręs netoli nuo vieno iš Prancūzijos deimantų – Tulūzos. Kelionė autobusu trunka apie valandą, bilieto kaina – 16,50 eur.

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai