Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Bordo

Pigūs skrydžiai į Bordo

Bordo (pran. Bordeaux) yra uostamiestis Garonne upės pakrantėje, Prancūzijos pietvakariuose. Bordo, kadaise vadintas Prancūzijos „miegančiąja gražuole“, suklestėjo per pastaruosius du dešimtmečius. Į UNESCO sąrašą įtrauktas senamiestis su romantiškais parkais ir parduotuvėlėmis, stilingais barais ir architektūriniais paminklais visus priverčia įsimylėti – netgi Anglijos karalienė Bordo pavadino „elegancijos viršūne“. Nuo VIII amžiaus regione gaminamas, visame pasaulyje pripažintas Bordeaux vynas taip pat pritraukia tūkstančius gurmanų, tačiau neapsigaukite – ši prancūziška femme fatale yra kur kas daugiau, nei tik svaiginanti vyno taurė. Ar jau domina pigūs skrydžiai į Bordo? Jei taip, skaitykite toliau.

Lankytinos vietos Bordo

Bordo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinis architektūrinis ansamblis. Istorinių monumentų skaičiumi Prancūzijoje Bordo lenkia tik Paryžius, todėl neabejokite, kad čia yra kur paganyti akis.

Ieškantiems meno siūlome užeiti į Musée des Beaux Arts, kuriame eksponuojami meno kūriniai sukurti nuo Renesanso iki XX a. vidurio, ir šiuolaikinio meno galeriją Musée d’Art Contemporain. Kvapą gniaužiantys architektūriniai paminklai Bordo mieste jūsų laukia už kiekvieno kampo, tačiau būtinai nueikite pamatyti XVIII a. perlą - Place de la Bourse aikštę, žinomą dėl „Vandens veidrodžio“ - Miroir d‘Eau. Tai didžiulis, vos 2 cm gylio baseinas, atspindintis nuostabius aplinkinius pastatus, ypač gražiai atrodantis leidžiantis saule. Taip pat nueikite aplankyti ekstravagantiškos architektūros Cathédrale St-André su XV a. varpine ir įstabaus grožio Basilique St-Seurin. Puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys yra La Cité du Vin – vyno muziejus, siūlantis ir vyno degustacijas. Teatro meno mylėtojai turėtų aplankyti ir Grand Théâtre de Bordeaux, o turintys laiko pajausti tikrąją miesto dvasią, gali nueiti pasivaikščioti ar susirengti pikniką Jardin Publique de Bordeaux sode.

Bene visos svarbiausios Bordo lankytinos vietos prieinamos nemokamai su specialiu Bordeaux Metropole City Pass, suteikiančių neribojamą prieigą ir prie Bordo viešojo transporto. 24 valandų pasas kainuoja 29 Eur, dviejų parų – 39 Eur, o trijų – 46 Eur.

Ko paragauti Bordo

Bordo, kaip ir visa Prancūzija, yra tikrų tikriausiai gastronomų svajonė. Čia ypač patiks mėgstantiems jūros gėrybes. Lankydami Bordo privalote paragauti:

  • Huîtres du Bassin d’Arcachon – 55 km nuo Bordo esančiame Arachon vandenyno baseine auginamos austrės, tiekiamos su vietiniais baltaisiais vynais.
  • Escargots à la Caudéranaise – abejingų nepaliekančios sraigės čia labai populiarios, dažnai tiekiamos troškinyje arba apkepe su vynu, askaloniniais česnakais ir kumpiu.
  • Le grenier médocain – Bordo regione gaminamas šaltas vyniotinis iš kiaulienos, česnakų ir įvairių prieskonių.
  • Cannelés – jau ir Lietuvoje pamėgtos kanelės (brioche stiliaus karamelizuotos mažos bandelės) yra kilusios iš Bordo regiono. Prieš daugybę amžių išrastos kanelės yra pamėgtas užkandis prie vyno, kavos, taip pat nuostabios lauktuvės artimiesiems.
  • Noisettines du Medoc – keptų lazdyno riešutų, išvoliotų cukruje, desertas.

Taip pat, lankydami Bordo, nepraleiskite progos paragauti tikro vietinio, visame pasaulyje vertinamo, Bordeaux vyno. Turistams siūlomi įvairūs degustaciniai turai už 2–8 Eur vienai taurei, o vyno parduotuvėse, pasikonsultavę su pardavėjais, galėsite įsigyti puikių lauktuvių.

Kada lankyti Bordo

Bordo vyrauja švelnus jūrinis klimatas. Žiemos vėsios, tačiau temperatūra retai nukrenta žemiau nulio, vasaros maloniai šiltos, su retkarčiais pasitaikančiomis karščio bangomis. Geriausias metas lankyti Bordo yra nuo balandžio iki spalio, išskyrus liepą ir rugpjūtį. Šiais dviem mėnesiais galimas karštas oras, didžiuliai turistų srautai, o daugelis vynuogynų užsidaro dėl paruošiamųjų derliaus nuėmimo darbų. Keliautojai mėgsta Bordo lankyti rudenį būtent dėl vendange – vynuogių derliaus nuėmimo ir vyno ruošimo darbų sezono.

Populiarūs viešbučiai Bordo

Istoriniame miesto centre tarp Grand Théâtre de Bordeaux ir Cathédrale Saint-André de Bordeaux, tylioje senamiesčio gatvėje įsikūręs L'Hôtel Particulier siūlo tvarkingus, apgalvotai įrengtus kambarius su mažomis virtuvėlėmis – nuo 80 Eur. Kiek tolėliau nuo centro (nuo centro iki viešbučio - 20 minučių pėščiomis), šviesius ir erdvius kambarius su įskaičiuotais pusryčiais siūlo La Villa, kuriame nakties kaina dviems - nuo 110 Eur, nepaisant sezono. Puikus nakvynės variantas ieškantiems pažįstamų erdvių yra Ibis Bordeaux Centre Gare Saint Jean – nuo 64 Eur, o, norintiems šiek tiek pataupyti, Auberge de la jeunesse siūlo tvarkingas lovas, būtinus patogumus ir pusryčius už 23 Eur žmogui.

Etiketas ir bendravimo kultūra Bordo

Tikriausiai visi yra girdėję apie tai, kaip nenoriai prancūzai bendrauja anglų kalba. Iš tiesų, jeigu bandysite vietinius kalbinti angliškomis frazėmis, gali tekti nusivilti. Visai kitokios reakcijos sulauksite išmokę bent kelias pagrindines frazes – bonjour, excusez moi (sveiki, atleiskite), pouvez-vous m'aider (ar galėtumėte padėti?), parlez vous anglais/allemand (ar kalbate angliškai/vokiškai?) Parodę savo pastangas, iškart nusipelnysite vietinių pagarbos. Tiesa, turistų gausiai lankomose vietose su tokiais iššūkiais neturėtumėte susidurti. Turėkite omenyje, kad lankant bažnyčias reikėtų apsirengti kukliai, o užsisakę un café pagal nutylėtą susitarimą gausite espresso.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Bordo

Oro uostai: Bordeaux–Mérignac oro uostas (8 km nuo Bordo centro, Mérignac miestelyje). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Rygos, Varšuvos, Londono, Briuselio ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: mieste 252,040, su priemiesčiais – 1,195,335.

Viešasis transportas Bordo

Geriausias būdas pažinti Bordo – vaikščioti pėsčiomis; tik taip galėsite pajausti tikrąją miesto gatvių dvasią. Vis dėlto, Bordo yra didelis miestas, todėl kartais neišvengiamai teks pasinaudoti viešuoju transportu. Autobusų ir tramvajų linijas prižiūri Transports Bordeaux Métropole, informaciją apie maršrutus rasite jų tinklalapyje. Bekontakčiai daugkartiniai bilietai parduodami autobusuose, automatuose tramvajų stotelėse ir TBM biuruose. Bilietus reikia pažymėti kas kartą įlipus į transporto priemonę. Viena kelionė atsieina 1,70 Eur. Parduodami ir dešimties kelionių bilietai – po 13,20 Eur. Vis dėlto, turistams labiausiai tinka vienos dienos bilietas su neribojamomis kelionėmis, kurio kaina – 4,70 Eur. Bordo veikia ir dviračių dalijimosi sistema , panaši į veikiančias didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Priėjimas prie dviračio parai kainuoja 1,60 Eur + 2 Eur už kiekvieną valandą po pirmojo pusvalandžio, kuris yra nemokamas.

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai