Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Monpelję

Pigūs skrydžiai į Monpelję

Monpeljė yra miestas pietų Prancūzijoje, netoli Viduržemio jūros. Jis yra septintas didžiausias ir per pastaruosius 25 metus sparčiausiai augęs šalies miestas. Gracingas, stilingas ir atsipalaidavęs Monpeljė traukte traukia tiek Prancūziją išmaišiusius, tiek niekada joje anksčiau nebuvusius keliautojus. Turistų srautus čia patraukia elegantiškas, viduramžius menantis miesto centras, judrus naktinis gyvenimas. Nuotykių ieškotojai į Monpeljė keliauja dėl netoliese esančių Cévennes kalnų, o norintys atsipalaiduoti – dėl beveik ranka pasiekiamų smėlėtų Viduržemio jūros paplūdimių. Domina pigūs skrydžiai į Monpeljė? Perskaitę šį gidą jau neabejosite – griebkite lagaminą ir pirmyn!

Lankytinos vietos Monpeljė

XVII–XVIII amžiais turtingieji Monpeljė prekeiviai, norėdami pasididžiuoti savo turtais, statėsi įspūdingus privačius dvarus hôtels particuliers. Dabar šie dvarai yra lankomi keliautojų kaip architektūrinės istorijos monumentai, o patys didingiausi pažymėti specialiomis lentelėmis – jų žemėlapį rasite turistų informacijos centre. Vienas svarbiausių hôtel particulier yra Hôtel de Varennes – viduramžių ir Renesanso architektūros pavyzdys, kuriame dabar veikia kuklus miesto muziejus. Netoli jo, Jacques Cœur gatvėje, yra Hôtel des Trésoriers de France, kuriame kadaise buvo apsistojęs karalius Louis XIII, o prie monumentinės Cathédrale St-Pierre stūkso Hôtel de la Vieille Intendance. Pasivaikščiodami Antigone rajonu išvysite daugybę svarbių Monpeljė neoklasikinės architektūros paminklų ir galiausiai prieisite upę. Meno mylėtojams patiks Carré Sainte-Anne galerija, įkurta įspūdingoje neogotikinėje bažnyčioje, ir Musée Fabre – turtinga vakarų meno kolekcija. Nepraleiskite galimybės užsukti ir į seniausią botanikos sodą visoje Prancūzijoje – Jardin des Plantes, kuriame auga daugiau nei 2500 įvairių augalų rūšių.

Ko paragauti Monpeljė?

Monpeljė ir miesto apylinkėse mėgstamos aukštos kokybės alyvuogės ir austrės, jas dažnai rasite įvairiuose patiekaluose arba paruoštas kaip užkandžius. Būtinai paragaukite duonos su tapenade – žaliųjų ar (ir) juodųjų alyvuogių, sumaišytų su alyvuogių aliejumi ir kaparėliais, užtepėlės, laikomos regiono vizitine kortele. Kelionė į Monpeljė nebūtų baigta neparagavus sodraus naminio skonio cassoulet – pupelių, kiaulienos dešrelių ir antienos troškinio. Jis puikiai tiks sotiems pietums. Bourride, kadaise sumanytas vietinių žvejų kaip būdas pigiai ir sumaniai sunaudoti neparduotas žuvis, dabar laikomas tradiciniu regiono patiekalu. Tai – velniažuvių arba baltų žuvų troškinys su aioli, Viduržemio jūros padažu iš alyvuogių aliejaus ir česnako. Gardus vietinis desertas yra clafoutis – keptas saldus pudingas, ruošiamas su lokaliai užaugintais vaisiais: abrikosais, persikais, vyšniomis.

Kada lankyti Monpeljė

Monpeljė pasižymi viduržemio jūros klimatu – švelniomis, drėgnomis žiemomis ir karštomis, sausomis vasaromis. Vidutinė dienos temperatūra per metus varijuoja nuo 7°C sausį ir 24°C liepą, tačiau pastaraisiais metais fiksuojamos ypač aukštos vasaros temperatūros. Turistų lankomiausi yra liepos ir rugpjūčio mėnesiai; mes rekomenduojame Monpeljė lankyti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį, kad išvengtumėte didelių turistinių srautų ir karščių.

Populiarūs viešbučiai Monpeljė

Vos pora minučių kelio nuo miesto centro ir istorinės Place de la Comédie aikštės įsikūręs Privilège Hôtel Eurociel Centre Comédie yra vienas populiariausių Monpeljė viešbučių. Šiuolaikiško stiliaus kambariai, visiems svečiams atvira saulėta terasa, visa parą veikianti ir padėti pasiruošusi registratūra ir net nemokamos kavos aparatai kambariuose – nuo 70 Eur už naktį. Netoliese įsikūręs Hôtel Oceania Le Métropole patiks ieškantiems prieinamos prabangos – elegantiškas pastatas, sodas su baseinu, marmuriniai vonios kambariai ir kiti patogumai jūsų poilsiui, vienos nakties kaina nuo 110 Eur. XVIII a. pastate įkurtas Hôtel du Parc svečiams siūlo visus būtinus patogumus, o buvę lankytojai ypač giria jame tiekiamą rytinę kavą. Kaina – nuo 67 Eur už naktį. 

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Monpeljė

Oro uostai: Montpellier oro uostas (8 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Amsterdamo, Dublino, Berlyno, Bordo ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 286,100 mieste; 607,896 su priemiesčiais

Viešasis transportas Monpeljė

Viešąjį transportą Monpeljė nesunku perprast - mieste veikia autobusai ir tramvajai, kuriuose naudojami tie patys bilietai. Juos įsigyti galima iš autobuso vairuotojų arba automatų kiekvienoje tramvajaus stotelėje – pastaruoju atveju, įlipus į transporto priemonę, bilietą reikės pasižymėti. Vienos valandos trukmės kelionė su neribotu skaičiumi persėdimų kainuoja 1,60 Eur, tačiau kur kas labiau apsimoka įsigyti parą galiojantį bilietą, jo kainą – 4,30 Eur. Turėkite omenyje, kad sekmadienį maršrutų laikai gerokai praretėja. Nepamirškite, kad Monpeljė visai netoli jūros – daugumą paplūdimių autobusu galima pasiekti vos per pusvalandį.

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai