Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Nantes

Pigūs skrydžiai į Nantes

Nantas (angl. Nantes) yra miestas vakarų Prancūzijoje, ilgiausios Prancūzijos upės Luaros (pranc. La Loire) pakrantėse, vos 50 km nuo Atlanto vandenyno. Nantas istoriškai ir kultūriškai priklauso Bretanės regionui, kurį nuo likusios Prancūzijos dalies skiria didelė Keltų ir senųjų Britanijos gyventojų įtaka. Dabar Nantas yra žinomas kaip jaunas, tačiau gerai pasikaustęs kultūros centras, kurį per pastaruosius kelis dešimtmečius visiškai pakeitė menas. Eklektiška nuotykių ir kūrybos dvasia, turtinga istorija ir tos jaukios, su jokiomis kitomis nesumaišomos prancūziškos kavinės jus neabejotinai sužavės. Pigūs skrydžiai į Nantą – jūsų svajonių kelionės pradžia.

Lankytinos vietos Nante

Nantas yra išties senas miestas – jo centre išvysite viduramžius siekiančių pastatų, taip pat elegantiškų XIX ir XX a. architektūros perlų. 122 Nanto pastatai yra istorinių monumentų sąraše, tad siūlome tiesiog pasivaikščioti ir paganyti akis. Bevaikščiodami tikriausiai pastebėsite ant šaligatvių nupieštą žalią liniją – tai keliautojų patogumui nubrėžtas 12 km ilgio takas po įdomiausius miesto centro monumentus.

Būtinai užsukite aplankyti sniego baltumo Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul de Nantes, pastatytą prieš beveik 500 metų – jos sienose įamžintos pusės tūkstantmečio istorijos. Istorijos entuziastai taip pat turėtų pamatyti Chateau des Ducs de Bretagne pilį, pradėtą statyti dar XIII a. pradžioje. Nante gimusio ir ilgą laiką kūrusio legendinio rašytojo Žiulio Verno garbei, veikia jo vardo muziejus, taip pat siūlome aplankyti  Musee des Beaux-Arts muziejų, kuriame sukaupti tokių genijų, kaip Kandinskio, Monė ir Pikaso darbai. Įspūdingas meninis projektas Les Machines de l'île taip pat labai svarbus šiuolaikiniame Nanto kultūros gyvenime.

Lankantis Nante ilgesniam laikui, privaloma bent vienai dienai nuvykti prie vandenyno. Traukiniais lengvai pasieksite tokius pajūrio miestelius kaip idiliškasis Le Croisic (traukinio bilieto kaina – 16,80 Eur, kelionės trukmė 1,5 val.) arba belle époque laikų statybos La Baule (traukinio bilieto kaina – 15 Eur, kelionės trukmė 1 val.)

Ko paragauti Nante?

Nantas yra vienas seniausių Prancūzijos uostamiesčių, todėl jo virtuvė ilgą laiką asocijuota su jūra ir jos gėrybėmis. Šviežios žuvys, austrės, krabai ir moliuskai prieinami bene kasdien, kiaurus metus, o prie jų derinamos lokaliai užaugintos daržovės ir vaisiai.

Lankantis Nante primygtinai rekomenduojame paragauti žuvies, ruoštos su beurre blanc – karštu sviesto padažu su actu arba baltu vynu. Užsisakykite ir salotų su vietinių ypač mėgstama salotine sultene, čia vadinama mâché. Neįmanoma lankyti Prancūzijos neparagujant vietinio vyno, kuris čia vadinamas Muscadet. Šis lengvas, sausas baltas vynas pagamintas iš Melon de Bourgogne vynuogių tinka tiek prie vakarienės, tiek mėgaujantis ramia popiete. Nante taip pat privalote pasimėgauti gabalėliu gâteau nantais – dar XVIII a. Nante gamintu tortu, gaminamu iš sviesto, cukraus, migdolų ir romo, tai - tikrų tikriausias vietinis delikatesas.

Kada lankyti Nantą

Nante, dėl arti tyvuliuojančio Atlanto vandenyno, vyrauja jūrinis klimatas. Tai reiškia, kad temperatūra čia švelni, visus metus varijuoja nuo vidutiniškai 3 iki 25 laipsnių šilumos, su retkarčiais pasitaikančiomis šalčio ar karščio bangomis. Taip pat, dėl jūrinio klimato, lietaus čia galima tikėtis bet kada, nepriklausomai nuo metų laiko. Dėl to čia labiausiai patinka karščių nemėgstantiems keliautojams, o lankomas Nantas yra visus metus. Labiausiai rekomenduojame čia atvykti nuo balandžio iki spalio.

Populiarūs viešbučiai Nante

Ieškantiems tvarkingų, modernių, visų skonių ir poreikių žmonėms kambarių, siūlome Campanile Hotel, vos per kelias viešojo transporto stoteles nutolusį nuo Nanto centro. Visi būtini kambario patogumai, gausūs pusryčiai, tradicinius prancūziškus patiekalus tiekiantis restoranas ir visą parą veikianti registratūra – nuo 65 Eur. Tiems, kuriuos domina viešbučiai Nanto centre, siūlome elegantiškąjį L‘Hotel, įsikūrusį visai šalia miesto katedros ir centrinės stoties. Nakvynės kaina – nuo 90 Eur. Na, o galintys paišlaidauti tikrai susidomės OKKO Hotels Nantes Chateau, siūlančiais švaraus, estetiško dizaino kambarius, bendroje poilsio erdvėje tiekiamus ir iš organiškų produktų ruošiamus sveikus pusryčius ryte bei užkandžius vakare, taip pat sporto salę ir pirtį. Nakvynė šiame viešbutyje – nuo 140 Eur.

Etiketas ir bendravimo kultūra Nante

Nante žmonės draugiški ir pozityvūs, kartais atkreipiamas dėmesys, kad jie mažiau išpuikę, nei didesnių Prancūzijos miestų gyventojai. Jeigu prireiktų pagalbos, drąsiai kreipkitės į bet kurį besišypsantį praeivį – didelė tikimybė, kad jie jums padės kuo tik galės. Žinoma, kaip ir visur Prancūzijoje, rekomenduojame pasistengti išmokti bent kelias pagrindines frazes – taip laimėsite vietinių širdis. Pavyzdžiui: bonjour, excusez moi (sveiki, atleiskite), pouvez-vous m'aider (ar galėtumėte padėti?), parlez vous anglais/allemand (ar kalbate angliškai/vokiškai?)

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Nantą

Oro uostai: Nantes-Atlantique oro uostas (12 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Amsterdamo, Vienos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 303,382 mieste, apie 950,000 su priemiesčiais

Viešasis transportas Nante

Nanto viešąjį transportą administruoja įmonė „Semitan“, dažniau žinomi kaip „Tan“ - tramvajų ir autobusų tvarkaraščius galite pasitikrinti jų tinklalapyje. Bilietai prieinami tiek internetu, mobiliąja programėle, tiek iš autobusų (bet ne tramvajų) vairuotojų ir automatų tramvajų stotelėse. Viena kelionė kainuoja 1,60 Eur, įsigyjant dešimt bilietėlių kartu, vieno kaina – 1,49 Eur. Pažymėtas bilietas galioja vieną valandą. 24 valandas galiojantis bilietas su neribojamomis kelionėmis kainuoja 5,40 Eur. Nante veikia ir patogi dviračių dalijimosi sistema „Bicloo“.

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai