Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Šarm El Šeichą

Pigūs skrydžiai į Šarm El Šeichą

Šarm el Šeichas yra kurortinis miestas Egipte, pietinėje Sinajaus pusiasalio pakrantėje. Šarm el Šeichas žinomas dėl nuostabios povandeninės Raudonosios jūros augmenijos ir gyvūnijos, į šį miestą pritraukiančios turistus iš viso pasaulio. Koralų, žuvų ir kitų povandeninių gyventojų įvairovė ir spalvos sužavi net ir visko mačiusius. Šarm el Šeichas taip pat vertinamas ir dėl saulėto klimato, šviesių paplūdimių ir puikiai išvystytų patogumų gero poilsio ieškantiems turistams, tačiau ką veikti bus ir norintiems aktyvesnio laisvalaikio – Šarm el Šeiche laukia laipiojimas egzotiškais aplinkiniais kalnais. Jeigu domina pigūs skrydžiai į Šarm el Šeichą – neabejokite ir skaitykite toliau.

Reikalingi dokumentai vykstant į Šarm el Šeichą

Privalote įsitikinti, kad jūsų pasas galioja dar 6 mėnesius nuo paskutinės kelionės dienos. Į Šarm el Šeichą keliaujantiems LR piliečiams reikalinga viza – atvykstant turistiniais tikslais, vizą gausite oro uoste. Už ją reikės susimokėti apie 30 eurų.

Kada lankyti Šarm el Šeichą

Mieste vyrauja karštas subtropinis klimatas – sausį temperatūra svyruoja nuo 18 iki 23 °C, rugpjūtį nuo 33 iki 37 °C. Vėsiausia metinė jūros temperatūra nukrenta vos iki vis dar malonių 21 °C. Dėl to Šarm el Šeichas lankomas visus metus, tačiau rekomenduojame jį aplenkti vasarą, kai miestą aliną dideli karščiai.

Lankytinos vietos Šarm el Šeiche

Be abejonės, svarbiausios lankytinos vietos Šarm el Šeiche yra nardymo taškai. Thistlegorm neabejotinai yra vienas įdomiausių – 129 metrų ilgio laivas, statytas Anglijoje ir nuskandintas šioje teritorijoje dar Antrojo Pasaulinio karo metu. Thistlegorm gabeno maistą ir kitus krovinius britų kariams Aleksandrijoje, tačiau buvo nuskandintas, o dabar jis naudojamas kaip išties išskirtinė lankytina vieta po vandeniu. Panašus likimas, tik beveik 70 metų prieš Thistlegorm ištiko ir Dunraven laivui, kuris buvo nuskandintas plaukdamas iš Bombėjaus į Newcastle. Nardydami po Ras Um Sid ar Thomas Reef pamatysite išties kvapą gniaužiantį koralinių rifų mišką. Daug nardytojų pritraukia ir Gardens, Amphoras ir Gordon Reef vietovės.

Ko paragauti Šarm el Šeiche?

Apskritai, egiptietiška virtuvė nėra labai ištaiginga ir labiau pasižymi lengvais produktais bei paprastu ruošimo būdu, tačiau būtent tai ir padaro ją ypatinga. Šarm el Šeiche būtinai paragaukite Ful wa Ta’meya – fava pupelių ir falafelių patiekalo, laikomo originaliuoju, egiptietišku greituoju maistu, puikiai tinkančiu ir patinkančiu vegetarams. Kushari – tai ryžių, juodųjų lęšių, spagečių, humuso, karamelizuotų svogūnų ir tiršto pomidorų padažo patiekalas, pagaminamas visuos šiuos ingredientus tiesiog sumaišant tarpusavyje. Kabab wa kofta – sultingos mėsos kubeliai, kepti ant anglies, tiekiami kartu su baladi duona, žaliomis salotomis ir padažais, šis patiekalas labiausiai patinka mėsos mylėtojams. Kitas patiekalas aštraus ir mėsiško maisto mėgėjams – Sugoq wa Kibdah Iskandarani – keptos dešrelės, patiekiamos su ypač aštriu čili pipirų ir pomidorų padažu.

Populiarūs viešbučiai Šarm el Šeiche

Viešbučiai kurortiniame Šarm el Šeiche siūlo kambarius kiekvieno kišenei. Concorde El Salam Hotel Sharm El Sharm El Sheikh siūlo kambarius su visais būtinais patogumais, pusryčiais prie baseino ir puikia lokacija vos kelios minutės kelio pėsčiomis iki muzikinio Sharm el Šeicho fontano. Nakvynės kaina dviems šiame viešbutyje – nuo 50 eurų. Movenpick Resort Sharm el Sheikh vos kelios minutės kelio nuo oro uosto ir miesto centro, beveik ant jūros kranto, savo siūlomomis paslaugomis ir kambariais derina patogumą su prabanga. Puikūs jūros vaizdai pro langą, privatus paplūdimys ir įvairios kitos paslaugos – vos nuo 45 eurų už naktį.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Šarm el Šeichą

Oro uostai: Sharm El Sheikh tarptautinis oro uostas. Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Rygos, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2 – kaip ir Lietuvoje.

Valiuta: Egiptietiškas svaras (E£ / LE / EGP)

Gyventojų skaičius: 73,000

Viešasis transportas Šarm el Šeiche

Šarm el Šeiche dažnai pamatysite maršrutuojančius mėlynai ir baltai dažytus mikroautobusiukus. Bilietai kainuoja apie 2 LE, tačiau turistams, deja, kelionė gali kainuoti ir iki 5 LE. Už taksi paslaugas nuo Šarm senojo turgaus iki Na‘ama Bay susimokėsite apie 20 LE, tačiau atgal gali tekti pakloti ir dvigubai daugiau – nenusileiskite ir pasiderėkite!

Kiti Egipto miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai