Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Kairą

Pigūs skrydžiai į Kairą

Kairas yra didžiausias Arabų pasaulio miestas ir Egipto sostinė. Vieniems jis – tiesiog chaotiškas ir milžiniškas metropolis, kitiems – visada gyvas, spalvingas ir stebuklingas miestas. Tiesa, čia tikrai susidursite su didžiulėmis miniomis, triukšmu ir smogu, tačiau tai tik maža kaina už galimybę pajusti energiją miesto, kurį egiptiečiai vadina Umm Ad Dunya – Pasaulio Motina. Trumpai tariant – jeigu jūs mylėsite šį miestą, tai ir jis suteiks jums malonių įspūdžių. Domina pigūs skrydžiai į Kairą? Nelaukite, kol jūsų vietą užims kas nors kitas!

Kairo istorija

Kairas glaudžiai siejamas su senovės Egiptu – ir ne veltui, nes visai netoli stūkso didingųjų Gizos piramidžių kompleksas ir senasis Memfis. Modernusis Kairas įkurtas X amžiuje, Nilo deltoje.

Tarp 1882 ir 1937 metų, Kairas gyventojų skaičiumi išaugo daugiau nei tris kartus, o dydžiu – daugiau nei 16 kartų. XX a. pradžioje paskelbus Egipto nepriklausomybę nuo britų, Kairas sparčiai urbanizavosi.

Mieste veikia antras seniausias pasaulio universitetas Al-Azhar, įkurtas 970 metais. Kairas taip pat turi didžiausią filmų ir muzikos industriją visame arabų pasaulyje.

Reikalingi dokumentai vykstant į Kairą

Prieš keliaujant į Kairą, būtina įsitikinti, ar turite pasą, galiojantį ilgiau nei pusę metų nuo grįžimo datos. Vykstant turistiniais tikslais, vizą galite gauti atvykę į oro uostą – už ją reikės susimokėti apie 30 eurų.

Kada lankyti Kairą

Kaire vyrauja karštas dykumos klimatas. Vėjo audros gana dažnos, o tarp kovo ir gegužės oras gali būti nemaloniai sausas. Žiemą aukščiausia temperatūra siekia iki 22 °C, naktį kartais nukrenta ir žemiau 5 °C. Vasarą temperatūra retkarčiais kyla virš 40 °C, o žemiausiai krenta iki 20 °C. Lietus čia retas svečias ir tik vėsesniais mėnesiais. Geriausias laikas lankyti Kairą yra nuo spalio iki sausio, kai oras kur kas palankesnis kelionėms. Kaire lankytis nerekomenduojama nuo birželio iki rugpjūčio, kai temperatūra išties ekstremaliai aukšta.

Lankytinos vietos Kaire

Kaire išties nesuskaičiuojamai daug dėmesio vertų lankytinų vietų, privaloma aplankyti bent kelias iš šių:

  • Gizos piramidės – paskutinis išlikęs senojo pasaulio stebuklas. Beveik 4 tūkst. metų, nepaprasto geometrinio tikslumo statiniai kėlė tokius klausimus – kaip jos buvo pastatytos? Ir kodėl? Amžiai tyrinėjimų davė mums šiuos atsakymus, tačiau susižavėjimas šiais statiniais toli gražu neblėsta.
  • Egiptiečių muziejus – viena svarbiausių pasaulyje Egipto istoriją žyminčių artefaktų kolekcijų. Būtent čia laikomi Tutanchamono ir kitų didžių faraonų lobiai.
  • Islamo meno muziejus – vienas gražiausių Egipto muziejų, kuriame eksponuojama vos nedidelė dalelė visų jo turimų 80 tūkst. meno kūrinių.

Ko paragauti Kaire?

Kai kurie egiptiečių virtuvės receptai siekia net 5 tūkstančius metų atgal. Nors per tokį ilgą laiką, be abejonės, pasikeitė tikrai daug, tačiau egiptiečiai savo virtuvėje išsaugojo autentišką paprastumą. Jų virtuvėje visada galima rasti pelių ir lęšių, taip pat daržovių ir ypač svogūnų. Todėl lankydamiesi Kaire būtinai paragaukite Baba Ghanoush – orkaitėje kepto lupto baklažano, sutrinto su tahini pasta, citrinų sultimis, prieskoniais ir alyvuogių aliejumi; Falafel – maltų avinžirnių rutuliukų, keptų aliejuje; Fatta – česnakų ir baltojo acto skonio mėsos sriubos, tiekiamos su ryžiais; Feseekh – fermentuotos ir druskuotos žuvies; Aish – tradicinės egiptiečių dovanos, panašios į pita duoną.

Populiarūs viešbučiai Kaire

Nustebsite, tačiau viešbučiai Kaire iš tiesų nėra brangūs. Beveik naujas, unikalaus stiliaus Osiris Hotel siūlo švarius, ramius kambarius su būtinais patogumais, terasa ant stogo, nuo kurios atsiveria panoraminiai spalvingo miesto vaizdai, ir naminį egiptietišką maisto viešbučio restorane – ir visa tai vos už 40 eurų dviems. Ieškantiems šio to prabangesnio patiks Kempinski Nile Hotel Cairo, siūlantis elegantiškus kambarius ant Nilo kranto. Viešbutyje taip pat veikia spa ir sveikatingumo centras, padėsiantis visiškai atsipalaiduoti, o atsivėsinti galėsite baseine ant viešbučio stogo. Nakvynės kaina dviems – nuo 125 eurų. Net ir norintiems sutaupyti yra iš ko pasirinkti – Hotel Grand Royal miesto centre siūlo tvarkingus kambarius su patogumais (ir net kasdien šviežiomis gėlėmis kiekviename kambaryje!) vos nuo 25 eurus nakčiai.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Kairą

Oro uostai: Cairo tarptautinis oro uostas (15 km nuo miesto). Tiesioginiai skrydžiai iš Londono, Vienos, Ciuricho ir kt.

Laiko juosta: GMT+2

Valiuta: Egiptietiškas svaras (E£ / LE / EGP)

Gyventojų skaičius: 9,5 mln. (tik mieste), 20,5 mln. (su priemiesčiais)

Viešasis transportas Kaire

Kaire veikia platus traukinių, metro, autobusų, mikroautobusų ir taksi paslaugų tinklas. Paprastai Kaire manoma, kad autobusai labiausiai tinkami pigiai nukeliauti iki piramidžių ir oro uosto – bilietai kainuoja tarp 1,50 2,50 LE, priklausomai nuo atstumo ir paties autobuso. Vis dėlto, kelionė bus kur kas patogesnė keliaujant metro, su kuriuo išvengsite amžinai Kairą kankinančių kamščių. Metro bilieto kaina – 2 LE.

Nuomotis automobilio ir vairuoti Kaire nepatartina – eismo kamščiai čia išties didžiuliai.

Kiti Egipto miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai