Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Luksorą

Pigūs skrydžiai į Luksorą

Luksoras yra miestas pietų Egipte, vadinamas „geriausiu pasaulyje muziejumi po atviru dangumi“ – didingų senovės šventyklų griuvėsiai čia inkorporuoti į modernųjį miestą. Luksore, kitoje Nilo pusėje, stūkso legendiniai Karalių ir Karalienių slėniai. Iš tiesų, pavadinti Luksorą muziejumi yra gerokai per mažai tokiai ypatingai vietai – nėra žodžių, kaip apibūdinti šį kvapą gniaužiantį miestą, kurio monumentai, lyg nepaliesti, išgyveno ilgų ilgiausius amžius. Domina pigūs skrydžiai į Luksorą? Paskubėkite, kol jūsų vietos neužėmė kažkas kitas!

Luksoro istorija

Luksoras senovėje buvo žinomas kaip Tėbai, didžiojo Amuno, vėliau tapusio dievu Amun-Ra, miestas. Senovės egiptiečių jis vadintas Waset – skeptro miestu, taip pat žinomas kaip 100 vartų miestas. Svarbiausias jis buvo vienuoliktosios dinastijos metu, kai sparčiai užaugo ir tapo svarbiu, klestinčiu miestu.

Reikalingi dokumentai vykstant į Luksorą

Prieš vykstant į Luksorą būtina įsitikinti, ar jūsų pasas galioja ilgiau nei 6 mėnesius. LR piliečiai, keliaujantys į Egiptą turistiniais tikslais, privalo turėti vizą. Tiesa, ją už maždaug 30 eurų galima įsigyti pačiame oro uoste.

Kada lankyti Luksorą

Luksore vyrauja karštas dykumos klimatas – jis yra vienas sausiausių ir labiausiai saulėtų miestų visame pasaulyje. Vidutinė aukšta temperatūra Luksore siekia virš 40 °C vasarą, o „vėsiausią“ metų mėnesį kyla iki 22 °C ir kartais nukrenta iki 5 °C.

Luksore iškrenta mažiau lietaus nei Sacharos dykumoje – vidutinis kritulių kiekis yra mažiau nei 1 mm, o lyja net ne kiekvienais metais.

Dėl tokių klimato sąlygų Luksoras lankomas visus metus, tačiau rekomenduojame jį aplenkti vasarą, kai karščiai gali būti išties per daug ekstremalūs.

Lankytinos vietos Luksore

Luksoras yra kvapą gniaužiančio grožio miestas – dėmesio vertų lankytinų vietų čia labai daug. Būtinai aplankykite Amun-Ra šventyklą, kurios valdžioje, jos geriausiais laikais, buvo daugiau nei 400 tūkst. gyvulių, 65 miestai, 83 laivai ir 276 tūkst. hektarų ūkinės žemės. Dabar iš jos didybės teliko tik pastatas, kuris, vis dėlto, vis tiek yra vienas gražiausių architektūrinių paminklų pasaulyje. Didelio dėmesio nusipelnė ir Karalių ir Karalienių slėniai, kuriuose prieš tūkstančius metų laidoti didieji karaliai ir faraonai. Aplankykite ir katedrą menantį Seti I kapą bei puikųjį Luksoro muziejų.

Ko paragauti Luksore?

Egiptiečių virtuvė vystėsi ilgus amžius – daugiau nei 5 tūkst. metų. Natūralu, kad per tokį ilgą laiką daug kas pasikeitė, tačiau egiptiečiai išsaugojo unikalų savo virtuvės paprastumą. Lankydamiesi Luksore būtinai paragaukite Rozz me‘ammar – ryžių patiekalo, ruošiamo išvirtus ryžius užpilant pienu (arba sviestu, grietinėle) ir vištienos sultiniu, o tuomet iškepant juos orkaitėje; sabanekh – špinatų troškinio, paprastai tiekiamo su ryžiais; sayadiya – ryžių su svogūnais, keptų su pomidorų pasta; shakshouka – kiaušinių su pomidorų padažu ir daržovėmis; torly – padėklas keptų bulvių, morkų, svogūnų, kartu su pomidorų padažu.

Populiarūs viešbučiai Luksore

Keliautojus Luksore nudžiugins ypač prieinamos viešbučių kainos. Hilton Luxor Resort & Spa patiks ieškantiems vietos iš tiesų pailsėti – rytiniame Nilo krante esantis viešbutis leis iš elegantiško savo kambario pasimėgauti upės vaizdais, o viešbučio spa pasiūlys atsipalaidavimo ir grožio ritualus – pasijusite kaip tikrų tikriausi faraonai! Nakvynės kaina – nuo 90 eurų. Al Hambra Hotel idealiai tiks ieškantiems romantikos. Svečių čia laukia ne tik tvarkingi kambariai su visais patogumais, bet ir terasa ant stogo, nemokami pusryčiai ir jauki aplinka. Nakvynės kaina vos nuo 15 eurų nakčiai. Dar prieinamesnę kainą siūlo žavusis Cleopatra Hotel Luxor, kuriame nakvynės kaina prasideda nuo 10 eurų nakčiai dviems!

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Luksorą

Oro uostai: Luxor tarptautinis oro uostas (6 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Londono, Frankfurto, Briuselio ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl pasukti laikrodžio nereikės.

Valiuta: Egiptietiškas svaras (E£ / LE / EGP)

Gyventojų skaičius: 506,588

Viešasis transportas Luksore

Kelionė į Luksorą nebus baigta, jeigu bent nepabandysite pasivažinėti vietiniu mikroautobusu. Panašiai kaip ir Lietuvoje, jie nestoja jeigu nėra stabdomi, tačiau sužinoti, kur važiuoja konkretus autobusiukas, galėsite tik pasiklausę vairuotojo. Bilietai kainuoja vos apie 1 LE. Kompaktiškas Luksoras taip pat dėkingas mėgstantiems važinėtis dviračiu – jų nuomos kainos svyruoja nuo 10 LE už valandą iki 25 LE už visą dieną.

Kiti Egipto miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai