Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Aleksandriją

Pigūs skrydžiai į Aleksandriją

Aleksandrija yra antras pagal dydį Egipto miestas ir svarbus ekonominis bei turistinis centras. Šis miestas, įkurtas dar IV a. pr. Kristų, 25-erių metų amžiaus Aleksandro Didžiojo, yra tikrų tikriausia gyva legenda. Kvapą gniaužiančios istorinės vietos ir senojo miesto griuvėsiai šio, jau šiuolaikiško miesto fone atrodo išties nuostabiai. Domina pigūs skrydžiai į Aleksandriją? Skaitykite toliau!

Aleksandrijos istorija

Aleksandrija IV a. pr. Kr. įkurta aplink mažą, senovinį Egipto miestelį – ją įkūrė Makedonijos karalius Aleksandras didysis. Aleksandrija tapo svarbiu Helenistinės civilizacijos centru ir išliko Egipto sostine beveik tūkstantį metų iki kol musulmonai nukariavo Egiptą VII amžiuje.

Helenistinė Aleksandrija buvo geriausiai žinoma dėl Aleksandrijos švyturio – vieno iš septynių senojo pasaulio stebuklų, taip pat Didžiosios bibliotekos ir Nekropolio. XVIII amžiuje Aleksandrija tapo svarbiu tarptautinių santykių ir mainų centru, o dabar yra ir žinomas turistinis taškas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Aleksandriją

Prieš keliaujant į Aleksandriją būtina įsitikinti, ar turite pasą, kurio galiojimo trukmė ilgesnė nei 6 mėnesiai. LR piliečiai, keliaujantys į Egiptą turistiniais tikslais, vizą gauti gali jau atvykę į oro uostą. Tiesa, už ją reikės susimokėti apie 30 eurų.

Kada lankyti Aleksandriją

Aleksandrijoje vyrauja dykumos klimatas, pasireiškiantis švelniomis žiemomis ir ypač karštomis vasaromis. Aleksandrijoje dėl Viduržemio jūros įtakos taip pat vyrauja ir gana drėgnas oras. Palankiausias metas lankyti Aleksandriją yra ankstyvas pavasaris ir vėlyvas ruduo, kai orai palankiausi kelionėms.

Lankytinos vietos Aleksandrijoje

Aleksandrijoje gausu nuostabių lankytinų vietų – nenuostabu, kai pats miestas yra beveik muziejus po atviru dangumi. Tačiau keletas iš jų ypač vertos keliautojų dėmesio:

  • Bibliotheca Alexandrina – senoji Aleksandrijos biblioteka kadaise buvo viena svarbiausių klasikinių mokslo institucijų visame pasaulyje. 2002 metais atidaryta biblioteka yra ne tik svarbi Egipto kultūros vieta, bet ir nuostabios šiuolaikinės architektūros pavyzdys.
  • Kom Ash Shuggafa katakombos – atsirado tik atsitiktinumo dėka, kai asiliukas prasmego skradžiai žemę. Atrasti katakombai yra didžiausia žinoma romėnų laidojimo vieta visame Egipte, demonstruojanti faraonų ir graikų stiliaus architektūrinį susidūrimą.
  • Mahmoud Said muziejus – Mahmoud Said buvo vienas iškiliausių XX a. Egipto meno žvaigždžių, nors ir, deja, nedaug žinomas už savo šalies ribų. Muziejuje, kuris kadaise buvo ir jo paties vila, eksponuojama apie 40 jo darbų.
  • Kom Al Dikka – svarbi archeologinių kasinėjimų vieta, menanti dar graikų ir romėnų laikus.

Ko paragauti Aleksandrijoje?

Amžių amžius besivysčiusi egiptiečių virtuvė ir šiais laikais turi daug ko pasiūlyti. Lankydamiesi Aleksandrijoje, paragaukite keshk – jogurto pagrindo pudingo, gaminamo su miltais, pagardinto keptais svogūnais ir vištienos sultiniu; kofta – maltos mėsos patiekalas, paruoštas su įvairiais prieskoniais ir keptas ant anglies; kushari – egiptiečių patiekalas, sukurtas XIX amžiuje, gaminamas iš kartu sumaišytų ryžių, makaronų ir lęšių, paskanintas pomidorų padažu, česnakų actu, avinžirniais ir keptais svogūnais; mahshi – ryžiai, paskaninti pomidorais, svogūnais, petražolėmis, krapais ir kitais prieskoniais, kuriais įdarytos daržovės, tokios kaip žaliosios paprikos, baklažanai ar kt.

Populiarūs viešbučiai Aleksandrijoje

Viešbučiai Aleksandrijoje labai įvairūs, todėl tikrai rasite tokį, kuris atitiks visų poreikius, skonį ir galimybes. The Grand Plaza Hotel Smouha siūlo tvarkingus ir stilingus kambarius su visais būtinais patogumais pačiame miesto centre. Nakvynės kaina dviems – nuo 80 eurų. Ieškantiems trupučio prabangos, patiks Hilton Alexandria Corniche, pro kurio langus atsiveria kvapą gniaužiantys Raudonosios jūros vaizdai, o elegantiškuose kambariuose pasirūpinta lankytojų poilsiu. Šiame šiuolaikiniame viešbutyje nakvynės kaina – nuo 145 eurų dviems. Nakvynės variantą už ypač prieinamą kainą siūlo Hotel Transit Alexandria, kuriuose nuo vos 18 eurų gausite visus būtinus patogumus.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Aleksandriją

Oro uostai: Borg El Arab oro uostas (25 km nuo miesto centro). Tiesioginiai skrydžiai tik iš kitų Egipto ir Rytų šalių miestų.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodžio pasukti nereikės.

Valiuta: Egiptietiškas svaras (E£ / LE / EGP)

Gyventojų skaičius: 5,2 mln.

Viešasis transportas Aleksandrijoje

Jeigu norite patirti tikrąją Aleksandriją – keliaukite mikroautobusu. Bilietai kainuoja nuo 1 iki 2 LE už trumpą kelionę, tačiau įspūdžiai liks ilgam! Kelionė tramvajumi dar pigesnė – nuo 0,5 iki 2 LE, tačiau seni Aleksandrijos tramvajai yra gana lėti. Norėdami sparčiau pasiekti savo tikslą, galite pasinaudoti taksi, tačiau kainą su vairuotoju sutarkite dar prieš pradėdami kelionę – antraip galite sumokėti dvigubai vien tik už tai, kad esate turistas!

Kiti Egipto miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai