Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Marsą Alam

Pigūs skrydžiai į Marsą Alam

Marsa Alamas yra nedidelis miestas pietryčių Egipte, vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje. Kol kas Marsa Alamas išsaugojęs savo unikalų žavesį, tačiau susidomėjimas miestu sparčiai auga. Marsa Alam dar ne taip seniai buvo nedidelis žvejų kaimelis, tačiau dabar sparčiai vystosi ir taikosi būti žymiu pajūrio kurortu ir nardymo centru. Gausiausiai čia plūsta nardymo entuziastai, norintys daugiau laiko praleisti po vandeniu nei sausumoje, tačiau nenuvertinkite ir paties miesto – egzotiška gamta ir geras oras nuskaidrintų bet kurį nuo lietuviškos žiemos pavargusį keliautoją. Domina pigūs skrydžiai į Marsa Alamą? Nedvejodami padovanokite sau naujų pojūčių ir potyrių galimybę.

Reikalingi dokumentai vykstant į Marsa Alamą

Besiruošiantiems keliauti į Egiptą visų pirma privalu įsitikinti, ar jų pasas galioja 6 mėnesius nuo paskutinės planuojamos kelionės dienos. Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Egiptą dėl turistinių tikslų, būtina viza – ją gauti galite atvykę į oro uostą. Už ją teks susimokėti apie 30 eurų.

Kada lankyti Marsa Alamą

Marsa Alame vyrauja karštas dykuminis klimatas. Net sausį temperatūra svyruoja tarp 22 ir 25 °C, o rugpjūtį pakyla tarp 33 ir netgi 40 °C. Tuo tarpu net vėsiausia jūros vandens temperatūra yra 22 °C. Dėl tokių palankių temperatūrų, Marsa Alamas lankomas visus metus. Vis dėlto, rekomenduojame šį miestą aplenkti vasaros mėnesiais, kai karštis alina net ir pačius ištvermingiausius.

Lankytinos vietos Marsa Alame

Populiariausias laiko praleidimo būdas Marsa Alame, žinoma, yra nardymas – tai įrodo ir nardymo centrų ir vietų gausa. Viena populiariausių nardymo vietų yra Elphinstone, pasižyminti stačiomis koralinių rifų sienomis ir galimybe išvysti ryklių! Dėl šios priežasties, Elphinstone rekomenduojamas tik patyrusiems nardytojams. Tokie pat kvapą gniaužiantys vaizdai prieinami ir nardantiems netoli miesto esančioje Rocky Island. Pradedantiesiems rekomenduojama nardymo vieta yra nuskrendęs laivas Hamada – 65 ilgio, 14 metrų gylyje esantis, tačiau ne ką mažiau įspūdingas.

Sausumoje rekomenduojame aplankyti ir Sha‘ab Samadai natūralios gamtos rezervuarą, kurį sudaro natūrali lagūna, kurią dažnai lanko net iki 480 delfinų, taip pat ir dar keletas nardymo vietų su spalvingais koralų rifais. Dėmesio vertas ir Berenice – dar III a. pr. Kr. įkurto pajūrio miesto archeologinė vietovė.

Ko paragauti Marsa Alame?

Egiptietiška virtuvė pasižymi šviežiais, paprastais ingredientais bei nesudėtingu paruošimo būdu, tačiau būtent tai daro ją tokią gardžią ir ypatingą. Lankydamiesi Marsa Alame, būtinai paragaukite Shawarma – avienos, ruošiamos panašiai, kaip lietuviams gerai pažįstami kebabai, fattah – duonos, mėsos ir ryžių sluoksnių patiekalo su acto ir pomidorų padažu ant viršaus, sayadeya – jūros gėrybių patiekalo iš baltos žuvies (dažniausiai ešerio), keptos su ryžiais ir svogūnų bei pomidorų padažu, besarah – vegetariško patiekalo su geriausiais vietiniais prieskoniais ir daržovėmis, tokiais kaip petražolės, krapai, porai, pupos, svogūnai, žaliosios paprikos, aitrieji pipirai. Iškeptas besarah tampa panašus į kreminį padažą, valgomą su baladi duona. Savo ruožtu, baladi duona yra vienas iš tų produktų, be kurių egiptiečiai neįsivaizduoja savo pietų ar pusryčių.

Populiarūs viešbučiai Marsa Alame

Marsa Alamo viešbučiai siūlo platų nakvynių pasirinkimą – čia sau vietą ras ir norintys prabangiai pailsėti su savo antrąja puse, ir ieškantys galimybės pigiai apsistoti bei didesnę dalį išlaidų paskirti kitoms savo pramogoms. Brauka Bay Resort yra skirtas būtent poroms, ieškančioms nakvynės savo romantiškoms atostogoms, arba visiems, norintiems ramiai pailsėti ir susitelkti ties nardymu. Viešbutis siūlo net 320 erdvių, elegantiškų kambarių su vaizdu į jūrą arba vešlų tropinį sodą su visais patogumais. Nakvynės kaina šiame viešbutyje – nuo 126 eurų. Aurora Bay Resort Marsa Alam vilioja nedidele kaina ir visais patogumais su puikiais vaizdais. Nakvynės kaina – nuo 80 eurų dviems.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Marsa Alamą

Oro uostai: Marsa Alam tarptautinis oro uostas (60 km nuo miesto). Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: GMT+2, todėl laikrodžio sukti nereikės.

Valiuta: Egiptietiškas svaras (E£ / LE / EGP)

Gyventojų skaičius: 10 tūkst.

Viešasis transportas Marsa Alame

Marsa Alamas yra nedidelis miestas, todėl visus svarbius objektus lengvai pasieksite pėsčiomis, o viešasis transportas dažniausiai naudojamas kaip susisiekimo priemonė su kitais miestais. Bilietai į Kairą kainuoja nuo 110 iki 180 LE (maždaug nuo 6,20 iki 10,10 Eur), o kelionė į Edfu – apie 30 LE (1,70 Eur).

Kiti Egipto miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai