Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Krokuvą

Pigūs skrydžiai į Krokuvą

Tai vienas seniausių Lenkijos miestų, savo grožiu pritraukiantis tūkstančius turistų. Čia jūsų laukia ne tik į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas Krokuvos senamiestis, Valvelio rūmai ar druskų kasykla, bet ir įvairios kitos įdomios vietos, tad kiekvienas Krokuvoje ras ką aplankyti.

Lankytinos vietos Krokuvoje

 • Vavelio rūmai – mitais ir legendomis apipinti rūmai esantys ant Vavelio kalvos, kur buvo įsikūrusi karalių rezidencija. Rūmus sudaro pilis ir Krokuvos katedra, kurioje yra palaidoti Lenkijos karalių ir svarbių asmenų palaikai, tarp kurių yra ir Jogailos palaikai.
 • Senamiestis. Ar jūsų pirmas klausimas atvykus į Krokuvą, ką pamatyti? Pradėkite nuo miesto centro, kuriame yra viena iš didžiausių turgaus aikščių Europoje. Senamiestyje jūsų laukia įvairūs architektūriniai pastatai ir muziejai, čia dažnai vyksta renginiai, tad turėsite ką veikti visą dieną.
 • Barbakanas – vienas iš nedaugelio išlikusių gynybinių įtvirtinimų, kuris dabar yra įėjimas į senamiestį.
 • Veličkos druskų kasykla – vienos iš seniausių Europoje Krokuvos druskų kasyklų stebinančios savo istorija, grožiu ir paslaptimis.
 • Aviacijos muziejus, Krokuva – sename kariniame oro uoste įsikūręs aviacijos muziejus su viena iš didžiausių aviacijos eksponatų kolekcijų Europoje.
 • Lajų takas – virš medžių esantis 1 kilometro ilgio lajų takas Mažojoje Lenkijos vaivadoje, Krynica Zdrujo miestelyje netoli Krokuvos.
 • Nacionalinis muziejus – vienas iš svarbiausių šalies meno muziejų, kuriame yra daugiau nei 700 000 Lenkijos ir užsienio šalių meno eksponatų.
 • Pramogų parkas Energylandia – Krokuva. Tai didžiausias atrakcionų parkas Lenkijoje. Energylandia parke Krokuvoje yra ne tik įvairūs atrakcionai, bet ir vandens parkas. Tai puiki vieta kelionei su vaikais.
 • Apžvalgos ratas, Krokuva – 50 metrų aukščio apžvalgos ratas, nuo kurio matosi miesto panorama.
 • Žydų kvartalas – XIV amžiuje įkurtas kvartalas, kuriame gyveno žydų bendruomenė.
 • Zoologijos sodas, Krokuva – zoologijos parkas, kuriame yra virš 270 rūšių gyvūnų, iš kurių daugiau nei 100 gresia išnykimas. Tai taip pat viena iš daugelio lankytinų vietų Krokuvoje, tinkamų aplankyti su vaikais.
 • Tatrų kalnai – ieškantiems aktyvios kelionės puikiai tiks apie 2 valandas nuo Krokuvos nutolę kalnai.

Reikalingi dokumentai Krokuvoje

Kadangi Lenkija, Krokuva yra Šengeno zonoje su savimi turėkite tik tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Informacija ir patarimai keliaujantiems Krokuvoje

Oro uostas: Krokuvos oro uostas

Jog jūsų kelionė į Krokuvą praeitų sklandžiai svarbu tinkamas apgyvendinimas, kurio atsiliepimai yra geri ir jums patogiausias transportas. Yra įvairių būdų kaip nuvykti į Krokuvą. Populiaru vykti automobiliu, autobusu ar traukiniu. Taip pat Lietuva – Krokuva maršrutu galite pasirinkti ekskursiją į Krokuvą autobusu, kurios metu jums nebereikės rūpintis apgyvendinimu ar transportu. 

Ieškantiems pigios kelionės į Krokuvą, taip pat puikus transportas – lėktuvas. Šiuo metu skrydžius į Krokuvą galite užsisakyti internetu už patrauklią kainą. Tiesioginiai skrydžiai į Krokuvą nėra vykdomi, bet yra siūlomi skrydžiai iš Lietuvos į Krokuvą su persėdimu. Vykstant tiek maršrutu Vilnius – Krokuva, tiek Kaunas – Krokuva ar Krokuva – Kaunas pigiausi lėktuvo bilietai ir greičiausias skrydis yra persėdant Varšuvoje. 

Orai Krokuvoje (Lenkija) skiriasi nuo metų laiko: šiltuoju sezonu vyrauja apie 15-20°C vidutinė temperatūra, o šaltuoju -1-10 °C.

Norintiems atrasti daugiau įdomių vietų ką veikti Krokuvoje, siūlome įsigyti kortelę, galiojančią 2 arba 3 dienas, kuri suteiks galimybę patekti į 37 muziejus ir taip pat nemokamai naudotis viešuoju transportu.

Populiarūs viešbučiai Krokuvoje

Prabangūs viešbučiai:

 • Hotel Unicus Palace
 • Hotel H15 Luxury Palace

Populiarūs viešbučiai:

 • Hotel Estera
 • Hotel Wit Stwosz

Ekonominiai viešbučiai ir hosteliai:

 • Conrad Hotel
 • Hostel u Kmity

Ko paragauti Krokuvoje?

 • Zapiekanka – sumuštinis gaminamas iš išilgai perpjauto prancūziško batono ant kurio dedami įvairūs priedai, padažas ir sūris.
 • Pierogi – koldūnai su įvairių tipų įdarais simbolizuojantys ne tik Krokuvos virtuvę bet ir visos Lenkijos.
 • Obwarzanek – Krokuvos tradiciniai riestainiai.
 • Bigos – tradicinis kopūstų ir mėsos troškinys.
 • Kiełbasa – lenkiškos tradicinės dešrelės, iš Krokuvos kilusios Krakowska ir Kabanosy tipo dešrelės.

Populiariausi restoranai ir užkandinės Krokuvoje

 • Kiełbaski z Niebieskiej Nyski – populiarus maisto vagonas, kuriame galima nusipirkti tradicinių lenkiškų dešrelių. Vyrauja žema kaina. Adresas: Grzegórzecka 4, 33-332 Kraków
 • Szara Ges – išskirtiniai Lenkijos ir Europos patiekalai prabangioje aplinkoje. Vyrauja aukštos kainos. Adresas: Rynek Glowny 17, Kraków
 • Restoranas Veganic – vegetariškas restoranas, kuriame yra didelis pusryčių ir pietų/vakarienės pasirinkimas. Vyrauja vidutinės kainos. Adresas: Karmelicka 34, Kraków
 • Endzior Zapiekanki – turistų ir vietinių pamėgta užkandinė, kurioje galite paragauti Zapiekanka sumuštinių. Vyrauja žema kaina. Adresas: Plac Nowy 4, Kraków
 • Restoranas Starka – tradicinių Lenkijos patiekalų virtuvė. Vyrauja vidutinės kainos. Adresas: Jozefa 14, Kraków

Suvenyrai iš Krokuvos

Keramikos dirbiniai – Lenkija garsėja keramikos dirbiniais, patariama įsigyti keramiką papuoštą tradiciniais lenkiškais raštais.

Tipiniai maisto produktai – obwarzanek riestainiai, avies pieno sūris (Oscypek sūris) ar lenkiškos dešrelės bus puikus suvenyras šeimai ir draugams.

Druskos iš Veličkos druskų kasyklos – apsilankiusieji kasyklose gali įsigyti druskų ar statulėlių pagamintų iš druskos.

Degtinė – Lenkija garsėja gaminama degtine, viena iš rekomenduojamų Wyborowa degtinė.

Etiketas ir bendravimo kultūra Krokuvoje

Būkite draugiški ir išmokite kelis pagrindinius lenkiškus žodžius, tokius kaip dziękuję (ačiū) ar dzień dobry (labas rytas/diena).

Arbatpinigiai: restoranuose ir turų gidams yra įprasta palikti 10% arbatpinigių.

Įėję į patalpą nusiimkite kepurę.

Viešasis transportas Krokuvoje

Rekomenduojama keliauti autobusais ir tramvajais (metro Krokuvoje nėra). Miesto autobusai yra suskirstyti į dvi zonas: Strefa I zoną skirtą miesto autobusams ir Strefa I + II zoną skirtą miesto ir užmiesčio autobusams (šio tipo autobusų numeriai prasideda 2, 3, 9 skaičiais). Turistams dažniausiai užtenka Strefa I zonos, vietos, kur keliautojai įprastai vyksta Strefa I + II zona yra oro uostas ir druskų kasyklos.

Svarbu įsiminti, kad skirtingoms zonoms skiriasi bilietai. Galima įsigyti įvairios trukmės bilietus galiojančius nuo 20 minučių iki 7 dienų. Juos įsigyti galima automatinėse mašinose autobusų stotelėse arba autobuse. Nusipirkti bilietus galite ir SkyCash ar MoBILET programėlėse.

Taksi galite užsisakyti per iTaxi programėlę, Bolt programėlė taip pat veikia Lenkijoje. Galite paskambinti vienu iš taksi numerių tokių kaip Radio Taxi Krak: 12 267 67 67 ar Radio Taxi Wawel: 266 66 66. Mašinos nuoma Krokuvoje yra nerekomenduojama.

Maisto pristatymas į namus Krokuvoje

Maisto į namus galite užsisakyti programėlėse internetu tokiomis kaip Glovo ar Uber Eats.

Kiti Lenkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai