Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Sofiją

Pigūs skrydžiai į Sofiją

Pigūs skrydžiai į Sofiją – įkvėpiančią Bulgarijos sostinę! Pigūs aviabilietai - galimybė susipažinti su pribloškiančia Bulgarijos sostinės architektūra, šalies tradicijomis ir draugiškais gyventojais. Pigūs skrydžiai į Sofiją, paskutinės minutės atostogos pavers kelionę nepaprasta patirtimi.

Kodėl keliauti? Balkanų dvasia ir ypač svetingi vietiniai – atgaiva sielai. Įdomiausios istorijos, ir nacionaliniai patiekalai – tai, ką verta patirti! Aplankykite miesto parkus, muziejus bei pasigrožėkite panorama nuo Vitosha kalno, vaizdas išties gniaužia kvapą.

Kada keliauti? Orai vasarą - palankiausi kelionėms ir saulėtam poilsiui Bulgarijoje. Klimatas žiemą nėra atšiaurus, todėl oro temperatūra suteikia palankias sąlygas pažinti kraštą.

Ką pamatyti? Lankytinos vietos – akių masažas! Čia išvysite garsųjį Aleksandro Nevskio soborą, kuris tviska prabanga: dvylika paauksuotų kupolų, trys šimtai įstabiausių ikonų! Atostogaudami šalyje, laukite sekmadienio – galėsite išgirsti garsiuosius Sofijos cerkvių chorus. Bulgarija dar ilgam išliks atmintyje!

Reikalingi dokumentai Sofijoje

Į Bulgariją vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams su savimi užtenka pasiimti pasą arba asmens tapatybės kortelę, vizos įsigyti nereikia. Šalyje viešint ilgiau nei 90 dienų, atitinkamoje valdžios institucijoje reikia užregistruoti savo gyvenamąją vietą.

Ko paragauti Sofijoje?

Jei teko ragauti turkiškų, graikiškų ir bulgariškų patiekalų, veikiausiai pastebėjote, kad šiose virtuvėse yra panašumų.

  • Banitza – tradicinis sviestinis bulgarų kepinys, kurio rasite kiekvienoje kepyklėlėje, kavinėje, valgykloje ar net autobusų stotyje.
  • Pasirodo ir Bulgarijoje skanaujama lietuviškus šaltibarščius šiek tiek primenanti sriuba. Taratov dažniausiai valgoma šiltuoju metų laiku ir gaminama iš agurkų, svogūnų, jogurto, česnako, krapų ir vandens.
  • Lozovi sarmi yra į vynuogių lapus įdaryta malta mėsa ir ryžiai su žolelėmis ir jogurtu.

Populiarūs viešbučiai Sofijoje

Bulgarija – nebrangi šalis, tad apsistoję net aukščiausios klasės viešbučiuose už nakvynę sumokėsite palyginti nedaug! Pavyzdžiui, prašmatniame 5* Grand Hotel Sofia galite apsistoti už 79 Eur! Hilton Sofia viešbutis savo paslaugas siūlo už kiek daugiau – 85 Eur, tačiau čia galima maudytis vidiniame baseine ir pro langą matyti kalnus! Besidomintys ekonominiais nakvynės variantais gali rinktis Forum Hotel, kuriame nakvynė kainuos 35 Eur, o svečių namuose Hostel Mostel galima apsistoti dar pigiau – už 22 Eur!

Įdomūs faktai apie Bulgariją

Bulgarija yra didžiausia rožių produkcijos (rožių aliejaus, rožių vandens ir kitos kosmetikos) tiekėja pasaulyje.  Prancūzija, parfumerijos industrijos lyderė, yra pagrindinė Bulgarijos klientė! Bulgarijoje normalu šalia gydytojo kabineto stovėti su vynu, šokoladu ar netgi mėsos produktais. Tokiu būdu rodoma padėka.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Sofiją

Tiesioginiai skrydžiai į Sofiją galimi iš Varšuvos oro uosto. Skrydis truks apie 1 val. 55 min.

Oro uostai: Sofijos oro uostas (SOF) yra pagrindinis tarptautinis Bulgarijos oro uostas, nuo miesto centro nutolęs apie 10 km.

Laiko juosta: Bulgarijoje galioja toks pat laikas kaip ir Lietuvoje.

Valiuta: Bulgarijos levas (BGN).

Gyventojų skaičius: apie 1,238,438 mln.

Miesto plotas: 492 km²

Viešasis transportas Sofijoje

Sofijoje ypač patogu keliauti metro. Vienkartinis kelionės bilietas kainuos 1,60 levų (0,82 Eur). Galite įsigyti 10 kelionių kortelę, kuri kainuos 12 levų (apie 6,14 Eur). Vienos dienos kortelė, galiojanti visose transporto priemonėse (metro, tramvajuose, troleibusuose, autobusuose) kainuos 4 levus (2,05 Eur).

Kiti Bulgarijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai