Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Tbilisį

Pigūs skrydžiai į Tbilisį

Skrydžiai į Tbilisį tai neįkainojamos patirties kelionė į Gruzijos širdį. Nors Tbilisis buvo  griaunamas ir bandomas atstatyti mažų mažiausiai 29 kartus, tačiau senamiestis neprarado savo žavesio – senovinės cerkvės, ypatingos reikšmės sulaukiantys krikščioniškieji paminklai, vingiuojančios gatvelės, mažos parduotuvėlės išliko iki šiol. Susipažinus su senamiesčiu vertėtų pasukti link Narikala tvirtovės, kuri buvo įkurta jau IV a., šalia tvirtovės stūkso motinos Gruzijos paminklas – moteris su kardu ir dubeniu ( apgins nuo priešų, o išalkusius pavalgydins). Netoliese įsikūręs botanikos sodas bei dvi seniausios Tbilisyje šventyklos, tad apžiūrėti tikrai bus ką. Pavargę po intensyvaus miesto pažinimo galėsite atsipalaiduoti sieros pirtyse, mėgstamose keliautojų. Čia ne tik nusiprausite, tačiau pasisemsite teigiamos energijos, atsipalaiduosite bei mėgausitės privalumais, kuriuos suteikia pigių kelionių pasiūlymai. Skrydžiai į Tbilisį suteiks galimybę susipažinti su vietos gyventojais, kurie trykšta geranoriškumu. Vos ištarus „gamardžiobat“, kas reiškia „labas“, sutiktai moteriškei nespėsite nė mirktelti kai ji jau vesis į savo sodelį ir ruoš lauknešėlį, pažvelgus į gretimą staliuką taip pat neliksite nepastebėtas – būsit pakviestas prisėsti ir išgerti visame pasaulyje pripažįstamo vyno bei išklausyti kelis, o gal net keliolika tostų, kurie persipina su asmeninais išgyvenimais. Lėktuvo bilietas į Tbilisį – tai jūsų šansas turėti nepamirštamas atostogas, pravalyti galvą nuo susikaupusių neigiamų emocijų, susirasti dešimtis nuostabių draugų, paragauti neįtikėtinai skanaus maisto ir gėrimų, tad susiplanuokite atostogas – važiuokite į Tbilisį. Kurie čia jau lankėsi – neprašausite vykdami dar kartelį.

Reikalingi dokumentai Gruzijoje

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į Gruziją, viza nėra reikalinga. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą kortelę arba pasą. Esant galimybei rekomenduojama su savimi pasiimti abu dokumentus. Vieno iš jų pametimo arba vagystės atveju tai sumažintų nepatogumus.

Ko paragauti Tbilisyje?

Itin keliaujančiųjų mėgstama Gruzijos virtuvė nustebins savo įvairove.  Khinkali – patiekalas šiek tiek panašus į tradicinius rusiškus koldūnus su įvairiausios mėsos, daržovių ir kitais įdarais. Restoranai reikalauja užsisakyti ne mažiau nei 5 vienetus, todėl rekomenduojama išbandyti įvairių skonių. Unikalus ir vietinių labai mėgstamas yra kharcho patiekalas. Nors dažniausiai priskiriamas prie sriubų, tai yra troškinys su mėsa ir slyvomis ir riešutais.

Populiarūs viešbučiai Tbilisyje

Viešbučių kainos Tbilisio centre yra gerokai didesnės nei aplinkiniuose rajonuose. Nakvynė viešbutyje, miesto centre dviems asmenims kainuos maždaug nuo 70 Eur. Aplinkiniuose rajonuose viešbučiai yra daug pigesni, nakvynę dviems ir galima gauti vos nuo 20 Eur už naktį. Taigi, priklausomai nuo poreikių, tikrai rasite geriausią variantą sau.

Etiketas ir bendravimo kultūra Gruzijoje

Gruzijos žmonės yra labai draugiški, malonūs ir visada pasiruošę padėti. Labai populiaru su prie stalo šalia sėdinčiais žmonėmis dalintis maistu. Gruzijoje vyrauja hierarchinė visuomenė. Socialinis statusas ateina su amžiumi ir patirtimi, todėl gerbkite vyresnius aplinkinius.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Tbilisį

Tiesioginis skrydis Vilnius – Tbilisis šiuo metu nėra vykdomas. Tačiau tiesioginiai skrydžiai į Tbilisį yra vykdomi iš aplinkinių Rygos ir Varšuvos oro uostų. Keliaujantys turėtų nepamiršti prieš kelionę eurus išsikeisti į Gruzijos larius. Daugumoje vietų galėsite atsiskaityti kortelėmis, tačiau viešajame transporte, vietinėse prekyvietėse jų tikrai gali prireikti. Galvojantiems apie lauktuves artimiesiems, turgavietės bus puiki vieta gauti autentiškų, rankų darbo molio, tekstilės gaminių, prieskonių ir daug kitų įvairių suvenyrų.

Viešasis transportas Tbilisyje

Tbilisyje patogiausias keliavimo būdas yra naudojantis metro paslaugomis. Taip pat galima naudotis autobusais. Juose atsiskaityma grynaisiais pinigais taip pat galite įsigyti Metromoney kortelę, kurią papildant pinigais, viešojo transporto bilietus galėsite laikyti joje. Korteles nusipirkti ir  papildyti galėsite metro stotyse.

Kiti Gruzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai