Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Batumį

Pigūs skrydžiai į Batumį

Susipažinkime iš arčiau su Batumiu

Batumis – vienas iš labiausiai lankomų miestų prie Juodosios jūros. Čia galite pamatyti išskirtinį senovinės ir modernios architektūros sugretinimą, istorinį uostą, ramybės pilnus botanikos sodus, bulvarą, nusidriekusį palei paplūdimį bei Europietiškų aikščių ir gatvių įvairvę – visa tai kuria modernios Gruzijos veidą.

Ko paragauti Batumyje?

Pigūs skrydžiai į Batumį vilioja maisto bei vynų mėgėjus. Apsilankius Gruzijoje nė vienam nederėtų išvykti neparagavus chačapurio – gruziniško paplotėlio su sūrio įdaru. Skirtinguose šalies regionuose – skirtingas paruošimas, tačiau būtent Adžarijos regione, kur ir yra įsikūręs Batumis, ypač išpopuliarėjo toks chačapurio variantas: laivelio formos, atviras ir su įkeptu kiaušiniu viršuje.

Adžarija garsėja savo vynais ir vynuogininkystės papročiais. Unikalūs šio regiono vynai yra Keda Tsolikauri ir Chkhaveri. Būtent rusvos spalvos Chkhaveri, gaminamas iš retos vynuogių rūšies, tapo išskirtiniu šio regiono gėrimu. Derinamas su vietiniais patiekalais, sukuria nuostabius skonius!

Lankytinos vietos Batumyje

Tam, kad susipažintumėte su miestu iš aukštai, aplankykite velnio ratą Senajame bulvare, netoli uosto. Taip pat patartina dienos metu keltuvu pakilti iki apžvalgos aikštelės kalnuose  – rajonų gyvenimą apžvelgsite iš viršaus.

Būtina stotelė – Batumio Botanikos sodas: bambukai, pipiro medis, japoniški sodeliai ir daugybė kitų augalų. Tvarkinga aplinka bei atsiveriantys vaizdai į jūrą įstringa atmintyje!

Batumio turgus – visi keliai veda į jį. Lietuviai ypač mylimi šios egzotiškos vietos prekeivių. Be to, maistas labai pigus! Šviežias sūris, daržovių spalvos ir salsvi prieskoniai užburs – visoje šalyje pirmenybė teikiama natūraliems ir namų gamybos produktams.

Na, ir metalinė gruzinų menininkės Tamaros Kvesitadzės skulptūra „Meilė“, sudaryta iš moters ir vyro metalinių siluetų, kurie kas 10 minučių keičia savo poziciją, kol galų gale susilieja į vieną.

Reikalingi dokumentai Batumyje

Čia atvykstant svarbiausia yra pasas arba asmens tapatybės kortelė ir lėktuvų bilietai į Batumį. Paprastai užsienio piliečiams draudžiama patekti tik į okupuotas Abchazijos ir Cchinvalio regiono teritorijas, tad keliaujant į Batumį problemų nekils.

Populiarūs viešbučiai Batumyje

Ieškantiems kur apsistoti, rekomenduojame šį, ypač prieinamą ir puikiai įrengtą, Black Sea Apartments apartamentų kompleksą. Visuose kambariuose įrengtos virtuvės su šaldytuvais bei maisto ruošimo reikmenimis. Nakvynė dviems asmenims kainuos nuo 29 eurų. Alternatyvus variantas – Apart Hotel Orbi Sea Towers. Čia nakvynė dviems kainuoja nuo 24 eurų.

Tiems, kurie nebijo išlaidų ir nori apsistoti karališkai, siūlome Wyndham Batumi 5* viešbutį. Klasikinis interjeras, miesto vaizdai ir visi patogumai numeriuose leis kokybiškai pailsėti, viešbutis taip pat siūlo SPA centro paslaugas, bei pramogas lošimų namuose. Naktis su pusryčiais šioje apgyvendinimo įstaigoje kainuoja nuo 94 eurų.

Etiketas ir bendravimo kultūra Batumyje

Jei buvote pakviesti į svečius – jokiu būdu neateikite tuščiomis! Saldainiai ar gėlės pamalonintų šeimininkus. Bendraudami su nauju žmogumi, neskubėkite kreiptis į jį vardu – leiskite pačiam pašnekovui nustatyti familiarumo lygį. Gruzinams įprasta neslėpti savo emocijų – nusivylimo ar pykčio išraiška, gestikuliavimas ir tono pakėlimas čia suvokiama kaip natūrali bendravimo dalis. Ir, be abejo, stalo etiketas: nenustebkite, stalas bus nukrautas maistu, nes Gruzijoje patiekalais įprasta dalintis. Todėl mandagu paragauti visų patiekalų, tačiau įsidėkite tik tiek, kiek pajėgsite suvalgyti!

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Batumį

Gruzijoje populiariausi šie trys oro uostai: Tbilisi International Airport, Kutaisi ir Batumi. Tiesioginiai skrydžiai į Batumį yra vykdomi iš Minsko ar Stambulo, tad gali tekti skristi su persėdimu arba tiesioginiu reisu atskristi į Kutaisį ir autobusu įveikti 180 km iki Batumio. Keliaujant į Gruziją eurus išsikeiskite į vietinę valiutą – larius. Deja šalyje daug kur neįmanomas atsiskaitymas banko kortelėmis. Šiuo metu Gruzijoje gyvena apie 4 630 000 gyventojų, o šalies plotas užima 69 700 km². Batumis yra trečias miestas pagal apgyvendinimo tankumą.

Viešasis transportas Batumyje

Kuras čia nėra brangus, todėl galima važinėtis taksi, tačiau kainą būtina susitarti iš anksto, priešingu atveju galite permokėti. Be to, vairuotojai žino viską: kur apsistoti, kur pavalgyti ar ką aplankyti. Taip pat visuomet galima išsinuomoti dviračius – tai daug ekologiškiau, o ir miestą patyrinėsite geriau.

Festivaliai ir šventės Batumyje

Batumio muzikos festivalis vyksta jau ketverius metus iš eilės. Tai UNESCO saugomas festivalis, kuris suteikia galimybę pasigrožėti klasikine muzika ir nepaprastu gruzinų folkloru. Įvairi programa subūria skirtingas kultūras ir muziką paverčia vienijančia kalba! Pigūs skrydžiai į Batumį gali būti tavo galimybė sudalyvauti šiame įspūdingame, kultūrinį Gruzijos gyvenimą atspindinčiame renginyje!

Kiti Gruzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai