Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Eindhoveną

Pigūs skrydžiai į Eindhoveną

Eindhovenas yra penktas didžiausias Nyderlandų miestas, jis įsikūręs šalies pietuose. Kartais juokaujama, kad jame turistai atsiduria tik netyčia arba norėdami pažiūrėti futbolo rungtynes Philips stadione, tačiau iš tiesų šis gyvybingas miestas su eklektiškomis lankytinomis vietomis neabejotinai vertas dėmesio. Milžiniškų keliautojų srautų dar neatrastas Eindhovenas sužavės tikra olandiška dvasia ir lėto, kokybiško gyvenimo stiliumi. Jeigu domina pigūs skrydžiai į Eindhoveną – daugiau neabejokite!

Kada lankyti Eindhoveną

Eindhovene vyrauja jūrinis klimatas, tačiau vasaros čia kiek šiltesnės, o žiemos – vėsesnės nei pajūrio miestuose. Dar 2019 metų liepą čia užfiksuotas 40 °C karštis, o žiemą labai retais atvejais šąla iki −15 °C. Nepaisant to, klimatas Eindhovene gana malonus ir dėl to miestas lankomas visus metus.

Lankytinos vietos Eindhovene

Iš pirmo žvilgsnio Eindhovenas gali pasirodyti kiek nuobodokas, tačiau neapsigaukite – jame yra išties įdomių lankytinų vietų. Būtinai nueikite į Philips muziejų – to paties visų žinomo technikos giganto „Philips“, kuris būtent Eindhovene XIX a. pabaigoje atidarė pirmąją gamyklą. Muziejuje eksponuojami įvairūs istoriniai kompanijos išradimai, pakeitę žmonijos istoriją, tarp jų – legendinio muzikanto Keith Richards „Philips“ juostinis magnetofonas, pirmosios masiškai gamintos elektros lemputės ir pirmasis pasaulyje CD diskas.Po apsilankymo Philips muziejuje labai tiktų pamatyti ir 1966 metais pastatytą retro-futuristinį Evoluon, kuris atrodo lyg iš akies trauktas kosminis laivas. Meno mylėtojai Eindhovene turėtų nepraleisti galimybės nueiti į Van Abbemuseum modernaus meno galeriją, kuriame eksponuojami tokių meno žvaigdžių kaip Picasso, Braque, Kandinsky ir kitų darbai. Pačios galerijos eksterjeras, primenantis pilį, taip pat vertas dėmesio. Strijp-S kaimynystėje dažnai eksponuojamos LED šviesų instaliacijos, o kiekvieną lapkritį čia vyksta įspūdingas Eindhoveno šviesų festivalis GLOW.

Ko paragauti Eindhovene?

Nors visų Nyderlandų virtuvė nepasižymi didele įvairove, pietų regionai, įskaitant Eindhoveną, gali pasigirti puikiai išvystyta maisto kultūra ir išties gerais restoranais. Kelionė į Eindhoveną bus tikrai puiki, jeigu jos metu paragausite šių patiekalų: ypač populiarių baro užkandžių bitterballen – traškių, aliejuje keptų mėsos kukulių, valgomų su garstyčių padažu; saldžiųjų stroopwafel vaflių, labai tinkančių prie arbatos ar kavos; patat arba frites – storai pjaustytų keptų bulvių su įvairiais pasirenkamais padažais ir gardžiais priedais. Pietums tiktų paragauti snert, dar vadinamos erwtensoep – tirštos žirnių sriubos, ypač mėgstamos žiemą, tiekiamos su roggebrood (rugine duona). Žinoma, kelionė į Nyderlandus nebūtų baigta neparagavus olandiško sūrio iš „kaas“ sūrio parduotuvėlių.

Populiarūs viešbučiai Eindhovene

Tvarkingi ir puikiai prižiūrimi Eindhoveno viešbučiai patiks bene visiems turistams. Vienas populiariausių viešbučių mieste yra elegantiškasis Inntel Hotels Art Eindhoven, įsikūręs pačiame Eindhoveno centre, kelios minutės pėsčiomis nuo pagrindinės traukinių stoties. Svečius čia patraukia ne tik puiki lokacija, stilingi kambariai bei platus viešbučio baro asortimentas, bet ir tai, kad dalis viešbučio įkurta legendiniame Philips bokšte. Nakvynės kaina dviems – nuo 120 eurų. Dar vienas populiarus viešbutis Eindhoveno centre yra Boutique Hotel Lumiere, svečiams siūlantis visus būtinus patogumus ir stilingus kambarius. Jame nakvynės kaina nuo 90 eurų. Keliautojų taip pat labai mėgstamas yra Design Hotel Glow, kuriame naktis atsieis nuo 90 eurų dviems žmonėms.

Etiketas ir bendravimo kultūra Eindhovene

Lankydamiesi Eindhovene galite pastebėti, kad olandai linkę atidžiai ir skrupulingai planuoti laiką net kelioms savaitėms į priekį. Dėl to jie taip pat nemėgsta vėluoti, todėl susitarę susitikti su vietiniais, užsirezervavę gido paslaugas ar pan. geriau ateikite anksčiau, nei per vėlai. Olandai taip pat nelinkę kreipti dėmesio į žmogaus statusą, lytį ar amžių – net ir savo kalboje, jie vis rečiau kreipiasi į žmogų „jūs“ ir kur kas dažniau vartoja „tu“. Nenustebkite, jeigu bandydami Eindhovene šnekindami žmogų olandiškai sulauksite angliško atsakymo – žmonės čia gerai moka užsienio kalbas ir nevengia jomis naudotis.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Eindhoveną

Oro uostai: Eindhoven oro uostas (8 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai iš Vilniaus, Kauno, Varšuvos ir kt.

Laiko juosta: GMT+1, vasarą GMT+2, todėl laiką reikės pasukti valanda atgal.

Valiuta: eurai (EUR)

Gyventojų skaičius: 231,496

Viešasis transportas Eindhovene

Eindhovene veikia puikiai išvystytas autobusų tinklas, vežantis į tolimiausius miesto kampelius, taip pat jungiantis ir Eindhoven oro uostą su miesto centru. Norintys susiplanuoti maršrutą kviečiami naudotis didžiuosius Olandijos miestus apimančiu viešojo transporto planavimo įrankiu 9292, nemokamai prieinamu įmonės tinklalapyje. Konkretūs bilietai ir jų kainos priklauso nuo kelionės ilgio ir laiko, tačiau dauguma maršrutų atsieis apie 1,50 eur. Eindhovene, kaip ir visoje šalyje, puikiai išvystyti dviračių takai, tad, esant galimybei, rekomenduojame išsinuomoti dviratį ir pakeliauti kaip vietiniams.

Kiti Olandijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai