Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Hirošimą

Pigūs skrydžiai į Hirošimą

Daugeliui mūsų, Hirošimos vardas siejamas su 1945 metų rugpjūčio 6 diena, kai šis miestas tapo pirmosios atominės bombos taikiniu. Hirošimos Memorialinis Taikos parkas yra amžinas to priminimas. Vis dėlto, Hirošima atsitiesė net ir po šios negandos ir mieste toli gražu netvyro slogi nuotaika. Galbūt laikas patiems susipažinti su šiuolaikiniu miestu Japonijos pietvakariuose? Pigūs skrydžiai į Hirošimą pasiekiami paspaudus vos porą mygtukų!

Hirošimos istorija

Hirošima įkurta XVI a. pabaigoje kaip pilies miestas Ota upės deltoje. Po Meiji restauracijos (1868 m.) Hirošima pradėjo sparčiai augti ir tapo dideliu urbanistiniu centru. Įvairių karų metais, Hirošima buvo svarbus militaristinis centras.

Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje, 1945 metų rugpjūčio 6 dieną, Hirošima tapo pirmuoju miestu pasaulyje, suniokotu atominės bombos. Baigiantis metams, daugiau nei 150 tūkst. žmonių buvo žuvę dėl bombos smūgio ir dėl jo patirtų kitų nelaimių.

Po karo Hirošima buvo atstatyta ir paskelbta taikos miestu, kuriame dažnai rengiamos pasaulinės konferencijos, svarstančios žmonijai svarbius klausimus.

Reikalingi dokumentai vykstant į Hirošimą

Gera žinia ta, kad ruošiantis vykti į Hirošimą trumpesniam negu 90 dienų laikotarpiui, jums prireiks tiktai galiojančio paso.

Kada lankyti Hirošimą

Hirošimoje vyrauja drėgnas subtropinis klimatas, pasižymintis švelniomis žiemomis ir karštomis, drėgnomis vasaromis. Deja, tačiau dauguma turistų į Hirošimą vyksta tada, kai joje vyrauja mažiausiai malonus oras – liepą ir rugpjūtį, kurie yra lietingiausi mėnesiai metuose ir oro temperatūra kyla iki 35 laipsnių. Nors rugsėjį orai kur kas malonesni, galima tikėtis stiprių vėjų dėl tropinio ciklono įtakos.

Hirošimą lankyti rekomenduojame pavasarį, pavyzdžiui, pirmąją gegužės savaitę, kai Hirošimoje vyksta gėlių festivalis, arba paskutinę spalio savaitę, kai miestą džiugina maisto festivalis.

Lankytinos vietos Hirošimoje

Po žiauraus bombardavimo atsitiesusioje Hirošimoje, dviejų upių santakoje įkurtas Memorialinis Taikos parkas. Rami, žalia erdvė, skirta tyliai refleksijai, yra vienas lankomiausių objektų visame mieste. Taip pat svarbūs yra ir Hirošimos Taikos memorialinis muziejus, kuriame eksponuojami ypač asmeniški Hirošimos gyventojų artefaktai iš lemtingosios dienos, ir vadinamasis Atominės Bombos Kupolas – 1915 metais čekų architekto sukurtas pastatas, tiesiai virš kurio sprogo atominė bomba. Visi žmonės jo viduje neišgyveno, tačiau pats pastatas stebėtinai liko stovėti ir iki šiol saugomas kaip skaudus atminimas.

Hirošimoje taip pat svarbu aplankyti Vaikų Taikos monumentą, įkvėptą Sadako Sasaki – mergaitės, kuriai buvo vos dveji sprogus atominei bombai, ir kuri būdama vienuolikos susirgo leukemija. Sadako, įkvėpta legendos, kad 1000 popierinių gervių išlankstęs žmogus gali sugalvoti norą ir jis išsipildys, pradėjo lankstyti popierinius paukščius. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad Sadako pasiekė tikslą prieš savo mirtį, kituose tai neigiama. Tačiau Sadako istorija įkvėpė visą šalį – 1958 metais jai pastatytas monumentas, o vaikai iš viso pasaulio iki šiol į jį siunčia savo lankstytas popierines gerves.

Ko paragauti Hirošimoje?

Hirošima geriausiai žinoma dėl vietinio stiliaus okonomiyaki – panašiai kaip ir Osakos stiliaus patiekalas, jį sudaro kiaušinių ir miltų tešla su tarkuotomis saldžiomis bulvėmis bei plėšytais salotų lapais; vis dėlto, nuo Osakos stiliaus okonomiyaki šis skiriasi tuo, kad ingredientai yra sluoksniuojami, o ne maišomi tarpusavyje, o kopūstų naudojama gerokai daugiau.

Hirošimos prefektūroje išgaunama maždaug 60–70 % Japonijos austrių, todėl nenuostabu, kad jos čia ypač mėgstamos. Dažnai jos valgomos žalios su sojos padažu, taip pat keptos aliejuje, orkaitėje, grilintos arba tiekiamos kartu su ryžiais.

Dar vienas populiarus patiekalas Hirošimoje yra momijimanju – klevo lapo formos pyragėliai su įvairiais įdarais. Tradiciškai momijimanju tiekiami įdaryti saldžių raudonųjų pupelių pasta, tačiau dabar gaminami pyragėliai su matcha, sūrio, šokolado ir kitais įdarais.

Populiarūs viešbučiai Hirošimoje

Atsikratykite stereotipų, kad keliauti į Japoniją būtinai yra brangu – net ir Hirošimoje galima lengvai rasti kišenei prieinamų viešbučių. Hotel Park Side Hiroshima Peacepark siūlo kambarius su visais būtinais patogumais – oro kondicionieriumi, šaldytuvu, wifi ir kt. – bei restoranu pačiame viešbutyje. Nakvynės kaina jame nuo 35 eurų. Panašius patogumus, tačiau įskaitant nemokamus pusryčius, siūlo ir Hotel Hiroshima Otemachi, kuriame nakvynė kainuoja nuo 45 eurų.

Ieškote šio to prabangesnio? Visai šalia Hirošimos stoties įsikūręs Sheraton Grand Hiroshima Hotel siūlo kambarius su visais patogumais, įskaitant televizorių, šaldytuvą, lygintuvą ir vonią su reikmenimis, taip pat ir fitneso centro bei vidinio baseino paslaugas. Nakvynė šiame viešbutyje kainuoja nuo 200 eurų.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Hirošimą

Oro uostai: Hiroshima oro uostas (50 km nuo miesto). Tiesioginiai lėktuvo skrydžiai tik iš kitų Japonijos miestų.

Laiko juosta: UTC+9, todėl laikrodį reikės pasukti net 7 valandomis į priekį.

Valiuta: (JPY / ¥ / )

Gyventojų skaičius: 2,089 mln.

Plotas: 906,68 km2

Viešasis transportas Hirošimoje

Hirošimoje veikia visame pasaulyje dėl punktualumo žinomas metro ir tramvajai, kurie greitai ir saugiai nuveš jus į bet kurį miesto kampelį. Viena kelionė tramvajumi kainuoja apie 180 jenų, o metro bilietai atsieina nuo 180 iki 470 jenų, priklausomai nuo važiuojamo atstumo. Jeigu ruošiatės per dieną naudotis viešuoju transportu bent keturis kartus, gera idėja yra įsigyti vienos dienos viešojo transporto bilietą – jo kaina yra 840 jenų.

Kiti Japonijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai