Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Elatą

Pigūs skrydžiai į Elatą

Susipažinkime iš arčiau su Eilatu

Eilatas – kurortinis uostas, įsikūręs Izraelio pietuose prie Raudonosios jūros. Dėl savo paplūdimių, koralinio rifo ir dykumos, Eilatas yra tapęs populiariu kurortiniu miestu atostogaujantiems iš viso pasaulio.

Ko paragauti Eilate?

Eilate, kaip ir kituose Izraelio miestuose, galėsite paragauti daug tradicinių patiekalų. Humusas, falafeliai pitoje su tahini padažu tai patiekalai, kuriuos tikrai turėtumėte išbandyti keliaudami Izraelyje. Dėl savo įdomaus skonio ir pagrindinės sudedamosios dalies – avinžirnių, šie patiekalai yra labai sotūs ir sveiki. Tahini – dažniausiai su įvairiausiomis daržovėmis patiekiama sezamų pasta nustebins savo šviežumu ir skoniu. Žinoma, keliaudami šiame mieste nepamirškite pasimėgauti ką tik iš jūros ištrauktomis žuvimis bei kitomis jūros gėrybėmis. Jų galėsite paragauti ne tik įvairiuose restoranuose, bet ir nusipirkti vietiniuose žuvies turguose, kuriuose vietiniai žvejai pardavinėja savo dienos laimikius iš Raudonosios ir Viduržemio jūros.

Lankytinos vietos Eilate

Eilate labai daug pramogų, kurios patiks ne tik suaugusiesiems bet ir vaikams. Apsilankykite povandeninės observatorijos jūrų gelmėse, ten išvysite kelis šimtus rūšių žuvų, koralų, ryklių ir kitų jūros gyventojų. Drąsiausius ši observatorija pakvies pamaitinti ryklius. Norintiems dar iš arčiau pamatyti koralinį rifą siūloma apsilankyti Koralinio rifo nacionaliniame parke. Tiek giluminį, tiek paviršinį nardymą mėgstantys žmonės turi galimybę išsinuomoti įrangą ir leistis į povandeninio pasaulio gelmes išvysti Raudonosios jūros grožį. Nepraleiskite progos apsilankyti dykumoje ir Raudonajame kanjone: virš 30 metrų aukščio uolos, besitęsiančios apie 300 metrų apstulbins naujų, neįprastų vaizdų pasiilgusias akis. Visai netoli Eilato galėsite rasti kupranugarių rančą. Tai dar viena keliautojų pamėgta pramoga. Ši ranča jums pasiūlys jodinėjimą kupranugariais, pasivažinėjimą vežimais, kuriuos traukia asiliukai, šuolius lynu, karstymąsi virvėmis ir kitas aktyvias pramogas. Ir tai tik maža dalis pramogų, kurias galėsite išbandyti atostogaudami Eilate.

Reikalingi dokumentai Izraelyje

Lietuvos piliečiams, į Izraelį keliaujantiems trumpam atostogų laikotarpiui, viza nėra reikalinga. Tačiau būtina su savimi turėti galiojantį piliečio pasą, kurio galiojimas turi būti mažiausiai 6 mėnesiai nuo atvykimo į šalį dienos. Taip pat būtina su savimi turėti kelionės bilietus atgal.

Populiarūs viešbučiai Eilate

Viešbučių pasirinkimas Eilate prisitaiko prie kiekvieno asmeninių norų ir poreikių. Taip pat, didžioji dalis jų yra prie pat jūros. Viešbučio kainos dviems asmenims nakčiai svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų už naktį. Mažesnes kainas jums pateiks City Tower Hotel, Yafko Hotel, Al Raad Hotel ir nemažai kitų. Taip pat Eilate galėsite rasti keliaujančioms šeimoms pritaikytų viešbučių. Puikius pasiūlymus ir viešnagę šeimoms teikia Dan Eilat, Prima Music Eilat, Orchid Hotel Eilat ir nemažai kitų.

Etiketas ir bendravimo kultūra Izraelyje

Izraelis yra konservatyvi šalis, tad, kad nekiltų nesusipratimų dėl paprastų kultūrinių skirtumų, rekomenduojama įsiminti kelias taisykles. Bendraudami su vietiniais venkite kalbėti politinėmis temomis, nes dėl išsiskyrusių nuomonių gali kilti konfliktų. Žinoma, stenkitės būti mandagūs ir malonūs su vietiniais, aptarnaujančiu personalu. Ir žinoma, lankydamiesi viešose vietose, bažnyčiose renkitės konservatyviai ir apgalvotai.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Eilatą

Pigūs skrydžiai į Eilatą nestebina. Dėl savo populiarumo tiesioginiai skrydžiai į Eilatą yra vykdomi iš Lietuvos ir aplinkinių šalių oro uostų. Pigūs skrydžiai į Eilatą yra vykdomi tiek vasaros, tiek žiemos sezono metu. Žinoma, prieš keliaudami nepamirškite eurų išsikeisti į vietinius Izraelio šekelius. Prieš keliaudami į Eilatą, lėktuvų bilietus turite būti nusipirkę į abi puses.

Viešasis transportas Eilate

Eilatas yra mažas miestelis, todėl kelionę viešuoju transportu galite iškeisti kelione pėsčiomis. Visgi su autobusu, galite pasiekti praktiškai visas jums reikalingas miesto vietas. Vieno bilieto kaina yra 4,90 šekelių. Taip pat yra tarpmiestiniai autobusai, su kuriais galėsite pasiekti Tel Avivą, Jeruzalę ir kitus miestus.

Festivaliai ir šventės Eilate

Be kiekvieną savaitę vykstančio Šabo, Eilate yra švenčiama daug kitų šios šalies kultūrą atspindinčių švenčių. Purimas yra šventė, kurios metu švenčiamas šios tautos išsigelbėjimas, persirengiama įvairiausiais personažais ir einama į gatves. Chanukah – yra prieš Kalėdas aštuonias dienas švenčiamas šviesų festivalis.

Kiti Izraelio miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai