Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Skrydžiai į Havaną

Pigūs skrydžiai į Havaną

Susipažinkime iš arčiau su Havana

Kubos sostinė Havana vilioja lankytojus dėl savo spalvingos ir paslaptingos egzotikos. Tai yra didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena daugiau negu 2 milijonai žmonių. Havana – tai artistų, bohemiškų sielų ir romantikų miestas.

Ko paragauti Havanoje?

Nors Havanoje galima rasti įvairių restoranų, lankantis Kuboje verta paragauti vietinės virtuvės delikatesų. Kubos virtuvė – tai svaiginantis mišinys iš afrikietiškos, ispaniškos, Karibų regiono ir Amerikos indėnų taino tautos virtuvių.

La Caldosa – vištienos troškinys su svogūnais, česnakais, kumpiu bei įvairiomis daržovėmis.

Moros y Cristianos – populiarus ryžių ir pupelių patiekalas, patiekiamas kiekviename kubietiškame restorane.

Picadillo – mėsos maltinukai, vienas iš nacionalinių Kubos patiekalų. Šis kvapnus ir sotus patiekalas gaminamas labai įvairiai, bet pagrindiniai ingredientai yra malta jautiena, pomidorai ir pomidorų padažas, alyvuogės, įvairios žolelės ir razinos.

Turrón de maní – tradicinė kubietiška nuga, gaminama iš žemės riešutų, cukraus, medaus ir kiaušinio baltymų.

Guarapo – be įvairių pasaulyje žinomų kokteilių Kuboje galima paragauti šio tradicinio gėrimo, gaminamo iš cukranendrių.

Lankytinos vietos Havanoje

Pigūs skrydžiai į Havaną – puiki proga apsilankyti egzotiškoje Kuboje. Štai penkios vietos, kurias būtina aplankyti šioje spalvingoje ir kerinčioje Karibų regiono šalies sostinėje.

Senoji Havana, arba Havanos senamiestis, yra sostinės širdis ir pagrindas. Unikali architektūra bei įvairios įdomybės sužavi kiekvieną lankytoją.

Plaza de Armas – tai seniausia Havanos aikštė, menanti XVI a. pradžią. Aikštę supa El Templete šventykla, buvusi miesto vadovo rezidencija – Palacio del Segundo Cabo, bei kiti įdomūs ir įspūdingi pastatai, o jos viduryje pamatysite Carlos Manuel de Céspedes paminklą.

El Capitolio – buvę Kubos valstybinės valdžios rūmai, savo architektūra primenantys JAV Baltuosius rūmus. Dabar šiame pastate įsikūręs Kubos mokslo institutas.

Fabrica de Arte Cubano – Kubos meno fabrikas, kuris gali pasigirti iš tiesų unikaliomis bei išskirtinėmis meno parodomis bei eksponatais. Apsilankymas šioje meno galerijoje – tai lyg niekas kitas, ko dar esate patyrę!

Castillo del Morro – didžiausias Havanos gynybinis pastatas, pradėtas statyti XVI a. Ši įspūdinga gynybinė pilis stebina nuostabiais nuo jos atsiveriančiais vaizdais bei viduje veikiančiu muziejumi.

Reikalingi dokumentai Havanoje

Skrendant į Kubą, kaip ir į bet kurią užsienio šalį, reikia pasirūpinti reikiamais dokumentais. Šiuo atveju jums reikia pasiimti galiojantį pasą bei gauti Kubos turistinę kortelę. Jeigu Kuboje praleisite mažiau negu 30 d., vizos įsigyti nereikia.

Populiarūs viešbučiai Havanoje

Surasti nakvynės vietą Havanoje paprasta – mieste rasite įvairių pasiūlymų. Jeigu ieškote ekonominės klasės viešbučių, išbandykite vieną iš šių vietų: Comodoro arba Hotel Deauville. Viešbutyje Comodoro nakvynė kainuos 79 € už naktį, o Hotel Deauville siūlo kambarius nuo 43 € už naktį.

Norintiems apsistoti visus patogumus turinčiame prabangiame viešbutyje siūlome Hotel Nacional de Cuba bei Iberostar Parque Central. Hotel Nacional de Cuba viešbutyje nakvynė dviem asmenims kambaryje su dvigule lova kainuos 296 € už naktį. Vienvietis kambarys šiame viešbutyje kainuoja nuo 88 € už naktį. Iberostar Parque Central – penkių žvaigždučių viešbutis su visais patogumais ir baseinu. Nakvynė šiame prabangiame viešbutyje jums kainuos nuo 256 € iki 368 € už naktį.

Etiketas ir bendravimo kultūra Havanoje

Čia toliau pateiksime kelis faktus apie Kubos gyventojus. Nors kubiečiai yra gana laisvai bendraujantys bei atviri, jie nėra linkę kalbėti apie politiką, todėl vertėtų vengti šios temos. Be to, kubiečiai mėgsta šokti! Šokančius žmones pamatysite visur, kur groja muzika. Taigi jeigu esate pakviesti prisijungti, nesivaržykite. Verta žinoti, kad nosies pūtimas viešoje vietoje laikomas ypač nepadoriu bei nemandagiu elgesiu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems į Havaną

Oro uostai Havanoje. José Martí International Airport, tarptautinis ir pagrindinis miesto oro uostas, bei Playa Baracoa Airport, kuriame vykdomi daugiausiai vietiniai skrydžiai.

Laikas Havanoje. Laiko zona UTC-5, todėl viešėdami Havanoje turėsite laikrodį pasukti 7 valandas atgal.

Valiuta Kuboje. Kuboje naudojamos dvi valiutos: paprastas Kubos pesas, skirtas atsiskaityti šalies viduje, ir Kubos konvertuojamasis pesas, skirtas atsiskaityti su užsienio turistais. Kubos pesas = 100 sentavų.

Gyventojų skaičius Havanoje: 2,1 milijonų.

Havanos plotas: 728,26 km2.

Havanos įkūrimo data. Europiečiai į šią vietą atvyko ir įsikūrė 1515 m., o miesto statusą Havana gavo 1592 m.

Viešasis transportas Havanoje

Įsigyti lėktuvų bilietai į Havaną nuskraidins jus į José Martí tarptautinį oro uostą, iš kurio turėsite nuvykti į miestą. Patogiausia tai padaryti specialiu maršrutiniu autobusu arba taksi. Susisiekimas Havanoje nėra labai patogus: automobilių nuoma itin brangi, o miesto autobusai kursuoja retai ir dažniausiai būna sausakimši. Gera žinia ta, kad miesto taksi paslaugos nėra brangios, todėl tai – paprasčiausias ir greičiausias būdas nukeliauti iš vienos miesto vietos į kitą.

Festivaliai ir šventės Havanoje

Sausio 1 d. – Išsilaisvinimo diena ir revoliucijos pergalės metinės.

Vasario 24 d. – minima revoliucijos pradžia.

Vasario 28 d. – kas dvejus metus vyksta džiazo šventė Havanoje.

Liepos 25 d., 26 d. ir 27 d. – Nacionalinio maištingumo dienos (liepos 26-osios) minėjimas.

Spalio 10 d. – Karų dėl nepriklausomybės pradžios minėjimas.

Lapkričio 27 d. – Havanos baleto festivalis.

Birželio arba liepos mėnesiais Kubos miestuose švenčiama Karibų regiono kultūros šventė. Liepos mėnesį Havanoje vyksta karnavalai. Spalio mėnesį mieste šėlsta 10 dienų trunkantis šiuolaikinės muzikos festivalis. Kiekvienais metais gruodžio mėnesį Havanoje vyksta tarptautinė Lotynų Amerikos filmų savaitė.

Komentarai