Mano skrendu.lt
Ieškok
Pagalba
DUK
Bendraukime
Apie

Pigūs skrydžiai Vilnius  Paryžius

Viena iš populiariausių pasaulio krypčių – Paryžius

Keliautojų akis, ieškanti pigių skrydžių ir patogių lėktuvo bilietų pasidairyti kur nors svetur, noromis nenoromis vis tiek dar ilgai klius už Paryžiaus. Juk apie šį miestą tiek kalba pasaulis! >>>

Viena iš populiariausių pasaulio krypčių – Paryžius

Keliautojų akis, ieškanti pigių skrydžių ir patogių lėktuvo bilietų pasidairyti kur nors svetur, noromis nenoromis vis tiek dar ilgai klius už Paryžiaus. Juk apie šį miestą tiek kalba pasaulis!

Žymiausi Paryžiaus lankytini objektai

Tyrinėdami Paryžių pamatykite pasaulio istoriją iš arti.

 • Pakilimas į Eifelio bokštą, matyt, kiekvienam, keliaujančiam į Paryžių, tampa neatsiejamas kelionės į Paryžių akcentas. Iki 1931 metų Eifelio bokštas buvo aukščiausias pasaulyje.
 • Luvro muziejus – daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Buvusiuose Prancūzijos didikų rūmuose sutelkti tokie pasaulinio garso kūriniai kaip „Mona Liza”, „Milo Veneros” skulptūra bei apie II a. pr. m. e. senumo „Samotrakės Nikės” skulptūra.

<<<

Pasidžiaukite gurmaniškais skoniais

 • Pabandykite palyginti Paryžiuje blynelių crêpes skonį. Skanaukite su sūriais ar su sotesniais įdarais – jūros gėrybėmis, sūriais, mėsa, daržovėmis, kiaušiniu, arba saldžių blynelių su šokoladu, marmeladu, ledais, vaisiais, uogomis, grietinėle.
 • Skrudinti kaštonai – populiarus Paryžiaus gatvės skanėstas. Ar esate tokių ragavę?
 • Prancūzų rafinuotumas atsiskleidžia net gaminant gurmaniškus mėsainius – kepsneliai tik iš kokybiškos mėsos. Vietoje svogūnų – svogūnų džemas, vietoje paprastų – tik sviestinės bandelės, primenančios prancūzišką batoną. >>>

Pasidžiaukite gurmaniškais skoniais

 • Pabandykite palyginti Paryžiuje blynelių crêpes skonį. Skanaukite su sūriais ar su sotesniais įdarais – jūros gėrybėmis, sūriais, mėsa, daržovėmis, kiaušiniu, arba saldžių blynelių su šokoladu, marmeladu, ledais, vaisiais, uogomis, grietinėle.
 • Skrudinti kaštonai – populiarus Paryžiaus gatvės skanėstas. Ar esate tokių ragavę?
 • Prancūzų rafinuotumas atsiskleidžia net gaminant gurmaniškus mėsainius – kepsneliai tik iš kokybiškos mėsos. Vietoje svogūnų – svogūnų džemas, vietoje paprastų – tik sviestinės bandelės, primenančios prancūzišką batoną.

Norint sutaupyti, galima plačiau pasižvalgyti

Pragyvenimo lygis Prancūzijoje aukštesnis negu Lietuvoje. Taigi ir kainos čia aukštesnės. Patiekalo kaina vidutinio lygio restorane kainuos nuo 13 €, viešojo transporto bilietas kainuoja panašiai kaip vandens buteliukas – apie porą eurų. Vadinasi, norint sutaupyti verta pasižvalgyti į kuklesnes kavinukes, o nakvynę galima rasti ir mažesnėmis kainomis.

Vilnius – modernus miestas

Vilnius jau nuo seniausių laikų kupinas menų bei kultūrų įvairovės. Moderniu europiniu miestu – tokiu, koks jis yra šiandien, – Vilnių paversti siekė jau didysis Lietuvos kunigaikštis Gediminas. Jis savo laiškais kvietė čia atvykti ir kurtis Europos pirklius bei amatininkus.

Susipažinkite su menišku Vilniumi

Lietuvos sostinė – ypač aktyvus ir judrus miestas kultūrinio gyvenimo prasme. Su menu susijusių renginių čia galite atrasti kasdien!

 • Nacionalinėje dailės galerijoje turėsite galimybę įsigilinti į šiuolaikinį bei modernų Lietuvos meną. Čia eksponuojami žymiausių šalies menininkų tapybos, skulptūros, fotografijos darbai.
 • Gintaro galerija-muziejus yra sutelkęs daugybę žinių apie gintaro kūrimąsi, jo reikšmę kultūrai ir naudojimo galimybes. Iš anksto susitarę, čia galite patys pagaminti gintarinį papuošalą.

Kokiu maistu vaišina Vilnius?

Lietuviškų patiekalų paskanauti kviečiama ir alaus baruose!

 • Populiariame „Šnekutyje“ rasite ne tik tradicinio alaus, gardžios giros, bet ir lietuviškų valgių. Už puikią kainą čia galima rinktis iš tradicinių žirnių, burokėlių, raugintų kopūstų patiekalų, o kur dar agurkinė sriuba, bulviniai blynai, vėdarai, cepelinai, varškėčiai, kepsniai ir dar daug visko!
 • „Būsi trečias” maža alaus darykla-restoranas taip pat kviečia ragauti. Tarp galybės gėrimų čia apstu patiekalų, ir ne vien lietuviškų. Platus salotų bei mėsos kepsnių, karštų užkandžių, žuvies patiekalų pasirinkimas. Sužinokite, iš ko čia gaminamos raganos ašaros!

Vilnius – nebrangus šiuolaikiškas miestas

Daugelis giria Vilnių dėl kompaktiškumo – žymiausi lankytini objektai yra sutelkti vienas šalia kito. Taigi daug ką aplankysite vien pėsčiomis pasisukioję po senamiestį. Norėdami pamatyti toliau esančius objektus – per pusvalandį ar šiek tiek daugiau pasieksite juos viešuoju transportu už 1 €, o su vilniečio kortele dar ir pigiau.

---

<<<